18. شهريور 1397 - 13:58
بیرجندرسا-نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه دولت اسلامی دولتی است که بتواند جامعه بشری خود را از همه جهات مدیریت کند گفت: باید از تحریم‌ها در راستای پیشرفت و توسعه جمهوری اسلامی ایران نهایت استفاده را ببریم.

به گزارش خبرنگار بیرجند رسا، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی صبح امروز در گردهمایی بزرگ علما، روحانیون و مبلغین خراسان جنوبی اظهار داشت: نسبت به قیام امام حسین(ع) نظراتی است که جامع‌ترین آن قیام امام حسین (ع) و تشکیل حکومت اسلامی است. 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: انگیزه تشکیل حکومت، حکمت خدا است و همچنین فلسفه حکمت الهی، حکومت الهی است.

وی بیان کرد: تمام این نظام هستی قانون است و هیچ چیز بر خلاف این نظام به هیچ موفقیتی نمی‌رسد و انسان که اشرف مخلوقات است و استعدادش نا متناهی است در فرمولی می‌تواند به نتیجه الهی برسد که از کانال قانون رد شود.

عبادی تصریح کرد: شرط نخست برای نوشتن هر قانونی شناخت اولیه فرد است و علم و آگاهی لازم است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه قانون را باید کسی تعبیه کند که بی‌نیاز مطلق است یادآور شد: کسانی که قانون وضع می‌کنند باید به ملاک‌هایی که خداوند قرار داده است پایبند باشد.

وی با بیان اینکه انسان خارج از قانون به جایی نمی‌رسد اظهار داشت: قانون نیاز به ضمانت اجرایی دارد و آنچه که موظف هستیم از آن حمایت کنیم حق است و باید به این وظیفه عمل کنیم و پای حق بایستیم.

عبادی گفت: پیروزی انسان در رسیدن به اندیشه حق است و در آخرالزمان فتنه‌ها دنیا را پر می‌کند و ما از هر فتنه‌ای استقبال می‌کنیم چراکه پشت سر همین فتنه‌ها ظهور اما عصر(عج) قرار دارد.

امام جمعه بیرجند گفت: مسئله اصلی حکومت اسلامی است که بدون وجود آن شرایط، بشر محال است که انسان شود و حکومت اسلامی جهان را برای ظهور آماده می‌کند.

وی با بیان اینکه امروز که بوق‌های تبلیغاتی هرکدام یک صوتی دارند ما در بهترین شرایط هستیم تصریح کرد: تحریم‌ها برای کشور ایران یک هدیه است چراکه موجب پیشرفت و توسعه در بسیاری از موارد شده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه باید از تحریم‌ها در راستای پیشرفت و توسعه جمهوری اسلامی ایران نهایت استفاده را ببریم خاطرنشان کرد: دولت اسلامی دولتی است که بتواند جامعه بشری خود را از همه جهات مدیریت کند.

عبادی با بیان اینکه کار دولت اسلامی پیاده کردن قوانین و فرامین اسلام است اظهار داشت: اگر اسلام پیاده می‌شد ما مشکلی نداشتیم چراکه هر دولتی که می‌آید سلیقه خودش را پیاده می‌کند.

وی یادآور شد: اگر دولت اسلامی پیاده شد و مردم در نشاط، کار و هدف ایمانی سرعت گرفتند جاذبه‌ای ایجاد می‌شود که تمدن اسلامی دنیا را به خود جذب می‌کند و زمینه ظهور فراهم می‌شود.

نظرات کاربران