16. شهريور 1397 - 11:18
بیرجندرسا-فرماندار ‌خوسف با بیان اینکه اهمیت دادن به جامعه بهره بردار یکی از اهداف نخستین جشنواره شکرگزاری جشن عناب در خراسان جنوبی است گفت: ‌خوسف در توزیع اعتبارات در بین ۱۱ شهرستان جایگاه دهم را دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم، محمد شفیعی در نخستین مراسم شکرگزاری جشن  برداشت عناب که در روستای سیوجان خوسف برگزار شد، اظهار داشت:  لازم بود برای نخستین بار جلسه ای با عنوان جشن شکرگزاری عناب در استان باشد تا شرکت‌های دانش بنیان  به وضعیت اقتصادی مردم کمک کند. 

فرماندار شهرستان خوسف گفت: امسال سطح زیرکشت گل  نرگس در شهرستان خوسف افزایش یافته اما در بخش توزیع اعتبارات در خراسان جنوبی شهرستان خوسف در بین 11 شهرستان جایگاه دهم را دارد در حالی که از ظرفیت زیادی برخوردار است.

شفیعی افزود:  شهرستان خوسف ظرفیت‌های زیادی از جمله زعفران ، گل نرگس و نیز  عناب  وجود دارد  و در جمعیت 14 هزار نفری دام با تمامی مشکلات موجود این دولت، تلاش‌های زیادی کرده که قابل مقایسه نیست.

فرماندار خوسف با اشاره به وضعیت سرمایه گذاری در گذشته و حال گفت: در گذشته  اگر یک سرمایه گذار حضور داشت امروز  12 سرمایه‌گذار در خوسف  فعال است و بزرگ‌ترین کشتارگاه صنعتی شرق کشور،  4 معدن طلا در شهرستان  فعالیت دارند که همه ظرفیت است  واگر توجه شود خوسف به لحاظ ظرفیت ها می تواند کانون توسعه استان باشد.

وی بیان داشت: در هر جایی که احساس تنهایی کردیم مردم همکاری کردندو 50 روستا در خوسف  با کمک مردم لایروبی قنوات  صورت گرفته و بزرگترین سد خاکی شرق  کشور در خوسف ایجاد  شده است.

نظرات کاربران