27. مرداد 1397 - 14:05
بیرجندرسا-فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از کشف سه میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال انواع کالای قاچاق در استان طی ۴۸ ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، سردار مجید شجاع در تشریح این خبر اظهار داشت: پیرو تأکیدات فرماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای عزیز(مدظله العالی) مبنی بر امر مقابله با قاچاق کالا و ارز در راستای حمایت از کالای ایرانی، طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اولویت کالاهای گمرکی، دخانی و ترانزیتی در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: این طرح به مدت ۴۸ ساعت در سطح استان به مرحله اجرا گذاشته شد  که در نتیجه آن، ۳۱هزار لیتر سوخت قاچاق، ۶ هزار و ۹۴۴ عدد قرص غیرمجاز، ۱۴۰ هزار نخ سیگار قاچاق،؛ ۲ هزار و ۲۸۰ثوب انواع البسه، ۱۸۲ راس احشام قاچاق و ۷ دستگاه انواع لوازم خانگی به ارزش ۳ میلیارد و ۱۵۰میلیون ریال کشف شد.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی بیان داشت: در این رابطه ۲۰دستگاه خودرو توقیف و ۵۰ متهم دستگیر که با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

شجاع تصریح کرد: نیروی انتظامی پیرو تاکیدات مقام معظم رهبری و به منظور حمایت از اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی، برخورد قاطع و قانونی با قاچاقچیان کالا را طی سال جاری در دستور کار خود قرار داده است و شهروندان می توانند اخبار و اطلاعات خود پیرامون این موضوع را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

نظرات کاربران