27. مرداد 1397 - 14:01
بیرجندرسا-شهردار بیرجند با اشاره به کانال رودخانه مرکزی مهر شهر گفت: با توجه به متروکه شدن این کانال، تبدیل به فضای سبز می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، محمدعلی جاوید ظهر شنبه در شورای شهر بیرجند بیان کرد: در حال حاضر کانال مهرشهر بیرجند متروکه شده است.

وی بیان کرد: جلساتی برگزارشده و تفاهم‌نامه‌ای برای خط انتقال آب با آب منطقه‌ای به امضا رسیده است که بعد از تأمین آب برای ۱۰ هکتار از این کانال،ا، روند کار ادامه خواهد داشت.

معاون امور عمرانی شهردار بیرجند هم در این جلسه بیان کرد: در مهرشهر حداقل فضای سبز را دارا هستیم که به عنوان آسیبی جدی تلقی شد.

علی عدل با اشاره به کانال مرکزی مهرشهر بیان کرد: با توجه به اینکه رودخانه شکراب در بالادست تغییر مسیر داده‌شده، کانال مهرشهر متروکه شده است.

وی با بیان اینکه این کانال به پارکی خطی زیبا تبدیل خواهد شد، اظهار کرد: برای این امر سه میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده‌ایم.

مدیرعامل سیما و منظر و فضای سبز شهرداری بیرجند هم در این جلسه بیان کرد: برای احداث پارک در کانال مرکزی بیرجند بیش از سه میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

همایون شاکری با بیان اینکه بلوارهایی با کاربری فضای سبز در مهرشهر داریم اما باید در ابتدا خط آب و مخزن را پیش‌بینی کنیم.

نظرات کاربران