21. مرداد 1397 - 13:02
مدیر فرهنگی دانشگاه پیام نوربیرجند خبر داد
حرکت دانشگاه پیام نور به سمت کارآفرینی و رشته‌های صنعت محور
کار افرینی
بیرجندرسا- مدیر فرهنگی دانشگاه پیام نوربیرجند با بیان این که که دانشگاه پیام نور به سمت کارآفرینی و رشته‌های صنعت محور حرکت کرده است،گفت: شانس ورود به بازار کار فارغ التحصیلان این دانشگاه بیش از دیگر دانشجویان است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، محمد علی حسن‌آبادی صبح مدیرفرهنگی دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی در نشست خبری،اظهار کرد:دانشگاه پیام نور یکی از بزرگ ترین و وسیع ترین دانشگاه های دولتی و باز ایران است.

وی افزود:این دانشگاه،در سال 67 در بیرجند تاسیس شده است.

مدیرفرهنگی دانشگاه بیرجند با بیان این که دانشگاه پیام نورجزو 10 دانشگاه برتر کشور محسوب می شود،یادآورشد:این دانشگاه توانسته رتبه یک آموزشی را در کنار دانشگاه هایی همچون دانشگاه صنعتی شریف و علوم پزشکی تهران کسب نماید.

حسن آبادی ادامه داد: روش آموزش در دانشگاه پیام نور به صورت نیمه حضوری و از راه دور است که می‌تواند روش بسیار مناسبی برای کارکنان دولت و کسانی که فرصت فیزیکی حضور در کلاس درس را ندارند، باشد.

وی ضمن اشاره به این که دانشگاه پیام نور به سمت کارآفرینی و رشته‌های صنعت محور حرکت کرده است،عنوان کرد:آنچه مسلم است ان است که شانس ورود به بازار کار فارغ التحصیلان این دانشگاه بیش از دیگر دانشجویان است.

مدیر فرهنگی دانشگاه پیام نور بیرجند در خصوص مزیت های تحصیل در دانشگاه پیام نور،تبیین کرد: دارا بودن پایین ترین میزان شهریه در نظام آموزشی کشور، امکان تحصیل همزمان در دو رشته مورد علاقه، امکان استفاده از وام صندوق رفاه دانشجویی و امکان مهمان شدن برای امتحانات در مرکز پیام نور محل زندگی از جمله امتیازات مذکور است.

حسن آبادی در خصوص میزان شهریه دانش آموزان نیز بیان کرد: شهریه اعطاء شده به دانشجویان دوره کارشناسی 350 هزار تومان، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد یک میلیون و 150 هزار تومان و مقطع دکترا دو میلیون و 500 هزار تومان است که اقساط آن 6 ماه بعد از فارغ التحصیلی پرداخت می‌شود.

وی از فعالیت 70انجمن علمی و 30نشریه دانشجویی در واحدها و مراکز پیام نور خراسان‌جنوبی خبر داد و یادآور شد: یکی از تشکل‌های فعال در دانشگاه پیام نور بسیج دانشجویی است که 11 پایگاه در واحدها و مراکز پیام نور خراسان‌جنوبی دارد.

مدیر فرهنگی دانشگاه پیام نوربیرجند مطرح کرد: برگزاری مراسم معارفه دانشجویان جدید الورود، اعزام دانشجویان به اردوی راهیان نور، برگزاری ضیافت اندیشه دانشجویان و اساتید، برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی و فعالیت‌های علمی تشکل‌های دانشجویی را در سال گذشته داشته‌ایم.

حسن آبادی با اشاره به این نکته که سال گذشته اعضای هیأت علمی دانشگاه پیام نور خراسان‌جنوبی 146 مورد اثر پژوهشی داشته‌اند،عنوان کرد: ازتعداد مذکور،6 طرح پژوهشی، 123 مقاله علمی و 4مورد اختراعات و اکتشافات بوده است.

وی گفت: در فروردین سال گذشته تعداد 572 فارغ التحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد داشته‌ایم.

انتهای خبر/

نظرات کاربران