21. مرداد 1397 - 14:53
بیرجندرسا-کارشناس مسائل سیاسی مشکلات اقتصادی را نتیجه بی تدبیری آقایان مسؤول دانست، گفت: مهم‌تر از مشکلات اقتصادی آنچه که مردم را ناراضی می کند فساد و ناعدالتی است که آقایان مسؤول باید به دنبال حل آن باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، حامد شبانی  امسال را یکی از مهم‌ترین سال‌های پس از انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: امسال قرار است جشن 40 سالگی انقلاب اسلامی گرفته شود، در همین راستا دشمنان دندان تیز کرده و تلاش خود را برای براندازی نظام جمهوری اسلامی بیشتر  می‌کنند.

وی بیان داشت: مهم‌ترین هدف و برنامه‌ریزی کلان دشمن این است که 22 بهمن ماه امسال خیابان‌های ایران خالی از جمعیت و جشن انقلاب اسلامی ضعیف برگزار شود  و اگر این مهم محقق شود، مقدمات حمله به ایران را با شدت و قوت پیگیری کنند.

اهداف و برنامه‌های دشمن برای براندازی نظام

کارشناس مسائل سیاسی فاصله اندازی بین مردم و نظام جمهوری اسلامی را از دیگر اهداف دشمن عنوان کرد و افزود: اگر دشمن به این هدف رسید و توانست حمایت‌های مردمی از نظام جمهوری  اسلامی را کم کند و مردم به پشتیبانی از نظام وارد عمل نشوند براندازی نظام جمهوری اسلامی کار آسانی خواهد بود.

شبانی ایجاد یأس و ناامیدی، ناراضی کردن مردم از انقلاب و از بین بردن توانمندی و کارکردهای نظام جمهوری اسلامی را از دیگر اهداف دشمن ذکر کرد و بیان داشت: متأسفانه دشمنان با دروغ‌پردازی و بمباران خبری در فضای حقیقی و به‌ویژه فضای مجازی مردم را نسبت به کارآمدی نظام بی‌اعتماد و از همین روش برای فاصله انداختن بین مردم و نظام استفاده می‌کنند.

آقایان مسؤول به دنبال حل فساد و ناعدالتی باشند

وی مشکلات اقتصادی را یکی از بحران های امروز جامعه دانست و با اعلام اینکه این بحران نتیجه بی‌تدبیری آقایان مسؤول است، گفت: مهم‌تر از مشکلات اقتصادی آنچه که مردم را ناراضی می‌کند فساد و ناعدالتی است که آقایان مسؤول باید به دنبال حل آن باشند.

کارشناس مسائل سیاسی به نظام کارمندی در جامعه اشاره کرد و توضیح داد: نارضایتی مردم از نظام اداری به دلیل ناکارآمدی مسؤولان است.

سخنی خطاب به استاندار؛ با توصیه دردی دوا نمی‌شود

شبانی به سخنان استاندار خراسان‌جنوبی مبنی بر کار کردن مدیران اشاره کرد و بیان داشت: این سخن درست بوده، اما اکنون حرف از صحبت و توصیه گذشته است و باید به صورت عملی وارد و مدیر و مسؤولی که از زیر کار فرار و سنگ‌اندازی می‌کند را از عرصه مدیریت  خارج کرد.

وی با تأکید بر اینکه توصیه دردی را دوا نمی‌کند خطاب به استاندار خراسان‌جنوبی، گفت: در کنار توصیه‌ها باید نظارت هم باشد لذا شما مدیر شده‌اید که توصیه نکنید بلکه باید اجرا کنید.

حبس مسؤولان در اتاق؛ جلسات بدون خروجی

کارشناس مسائل سیاسی به برگزاری جلسات بدون خروجی مدیران اشاره کرد و بیان داشت: هر گاه مراجعه می‌کنیم مدیران جلسه دارند ولی خروجی این جلسات چیست؟ مسؤولان به جای اینکه خود را در اتاق ها حبس کنند به میان مردم بروند و از نزدیک با مشکلات آن‌ها آشنا شوند.

شبانی خطاب به مسؤولان و مدیران استانی گفت: متأسفانه امروز کاسبان بازار بیرجند اجاره مغازه را نمی‌توانند بدهند و از استاندار خراسان‌جنوبی خواستاریم تا با خلاقیت و توانمندی مدیریتی گرهی از کار مردم باز کند.

وی به هفته جهانی مساجد اشاره کرد و از مسؤولان خواست طی این هفته هر شب در مساجد مختلف شهر حاضر شوند و از نزدیک با مردم صحبت کنند و در جریان مشکلات آن‌ها قرار گیرند.

ضرورت برخورد جدی  قوه قضائیه با مفسدان

کارشناس مسائل سیاسی خواستار برخورد جدی قوه قضائیه با مفسدان شد و اعلام کرد: مشاهده می‌شود که قوه قضائیه برخورد با مفسدان را آغاز کرده است اما سؤال اینجاست که شخصی که 5 سال معاون ارزی بانک مرکزی بوده چطور این مدت نظارتی بر کار وی نشده است؟!

شبانی با تأکید بر اینکه ما با مردم محرمانه‌ای نداریم، اعلام کرد: فضای مجازی صحنه‌ای است که به راحتی می‌توان با مردم ارتباط گرفت و زمانی که مردم کارایی شما را ببینند به افکار سیاسی شما هم رأی می‌دهند و احترام می‌گذارند اما زمانی که ناکارآمدی شما را ببینند هرگز اینگونه نخواهد بود.

شفافیت برای مردم آری؛ برای دشمنان خیر

وی خطاب به کسانی که حامی قانون FATF و قانون استعماری هستند، متذکر شد: شفافیت برای مردم آری ولی برای دشمنان نه لذا باید این شفافیت‌ها برای مردم ایجاد شود.

کارشناس مسائل سیاسی به سخنان رهبر انقلاب اسلامی پیش از انتخابات مبنی بر اینکه « مردم بدانید خوب و بد اشتباه شما به خودتان برمی‌گردد» اشاره کرد و بیان داشت: رهبر انقلاب اسلامی به رأی مردم احترام می‌گذارند؛ چرا باید جور انتخاب ما را ایشان بکشند؟ متأسفانه افراد اشتباه خود را نمی‌توانند باور کنند و آن را به رهبری نسبت می‌دهند.

شبانی خطاب به نهادها و مسؤولان انقلابی متذکر شد: اگر ذره‌ای از مسیر انقلابی که خمینی کبیر برای ما رقم زد خارج شوید انقلاب اسلامی لطمه می‌بیند.

وی به حضور روحانیون در روستاهای مرزی خراسان‌جنوبی اشاره کرد و گفت: روحانیت واقعی را می‌توان در روستاهای دورافتاده شهرستان مرزی درمیان ببینیم ، روحانیونی که مخلصانه و در راه رضای خدا در این مناطق به مردم خدمت رسانی می‌کنند اما دریغ از یک احوالپرسی کوتاه مدیران و مسؤولان!

مسؤولان انقلابی ساده‌زیستی را پیشه کنند

کارشناس مسائل سیاسی به نهادها و اشخاص انقلابی توصیه کرد: ارتباط خود را با مردم بیشتر و عملکردشان را شفاف کنند، ساده‌زیستی را پیشه کنند، چراکه تا زمانی که یک مسؤول انقلابی ساده‌زیستی را پیشه نکند نمی‌توان خوی اشرافی‌گری برخی مدیران را سرکوب کرد.

مطالبات مردم از راه قانونی مطرح شود

شبانی با اعلام اینکه جبهه نفاق به دنبال ایجاد تفرقه بین مردم است، بیان داشت: مردم اگر اعتراض و مطالبه‌ای دارند از راه قانونی وارد شوند چرا که دشمنان به دنبال ایجاد مشکلات امنیتی در کشور بوده و تمام تلاش خود را جهت براندازی و ناکارآمد جلوه دادن نظام جمهوری اسلامی به کار گرفته‌اند.

وی سخنان رهبر انقلاب اسلامی در تاریخ 9 تیرماه 97 در جمع پاسداران را سراسر امید و بهجت آفرین برای آینده دانست و به مسؤولان، مردم و رسانه‌ها توصیه کرد: این سخنان را بخوانید و در رسانه‌های خود چندین بار بازنشر دهید
.

نظرات کاربران