20. مرداد 1397 - 19:57
درخواست خبرنگاران خراسان جنوبی از خانه مطبوعات؛
هزینه شام جشن «روز خبرنگار» به نیازمندان اختصاص یابد
خبرنگار
بیرجندرسا- خبرنگاران چندین رسانه خراسان جنوبی «خبرگزاری، پایگاه خبری و روزنامه» طی نامه ای از خانه مطبوعات استان خواستند هزینه شام جشن «روز خبرنگار» را به نیازمندان اختصاص دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، تعدادی از خبرنگاران خبرگزاری های « فارس، مهر، شبستان،‌ دفاع مقدس، حوزه، تسنیم، ایسنا، ایکنا»، پایگاه های خبری «بیرجند رسا، خاورستان»، روزنامه «مهر مشرق» و ماهنامه «رو به آبادی» طی نامه ای از مدیرعامل خانه مطبوعات خواستند که هزینه شام جشن روز خبرنگار را با توجه به شرایط اقتصادی فعلی کشور به نیازمندان اختصاص دهند. متن نامه خبرنگاران و فعالان رسانه ای خراسان جنوبی به شرح زیر است؛

 

سرکار خانم سالاری

مدیرعامل خانه مطبوعات خراسان جنوبی

همان‌طور که مستحضرید این روزها کوله‌بار مشکلات طاقت‌فرسای اقتصادی و معیشتی بیش از پیش بر دوش مردم سنگینی می‌کند و مردم بیش از گذشته برای تأمین مایحتاج زندگی خود در مشقت هستند.

 

ما خبرنگاران که باید آینه انعکاس مشکلات همین مردم باشیم درد مضاعف مردم را بیش‌تر از پیش لمس می‌کنیم؛ خبرنگاری که مردم را نفهمد خبرنگار نیست و باید با این حرفه خداحافظی کند و البته گرامیداشت روز خبرنگار یادآور انعکاس همین واقعیات موجود و پاسداشت زحمات کسانی است که رسالت پیامبرگونه خود را برای رساندن حق و حقیقت دنبال می‌کنند و همین خبرنگاران که این روزها به نامشان نشانه‌گذاری شده مشکلاتی دارند که در عین وجود این مشکلات باز هم مشکلات خود را فراموش کرده و درد مردم را فریاد می‌زنند.

 

به مناسبت روز خبرنگار برنامه‌هایی اجرا گردیده و در دست اجرا است که کلیات آن از طریق خانه مطبوعات و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اطلاع‌رسانی شده است.

 

جلسه با یکی از مدیرکل محترم مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد،، دید و بازدید مسئولان ادارات و نهادهای استانی از رسانه‌ها، مراسم جشن روز خبرنگار و غیره از جمله این برنامه‌ها هستند.

 

جلسه با مسئول وزارتی که با حضور خبرنگاران برگزار می‌شود را برای گوشزد کردن وعده‌های قبلی مغتنم می‌دانیم و نتیجه انجام وعده‌های قبلی و بررسی وعده‌های جدید را در گذر زمان به نظاره می‌نشینیم و همچنین پذیرای مسئولان ادارات و نهادهای استانی هستیم.

 

ولی ما، برخی از خبرنگاران خبرگزاری های « فارس، مهر، شبستان،‌ دفاع مقدس، حوزه،‌ تسنیم، ‌ایسنا و ایکنا»، پایگاه های خبری «بیرجند رسا، خاورستان»، روزنامه «مهر مشرق» و ماهنامه «رو به آبادی» به منظور همدردی با مردم محروم و مستضعف استان خراسان‌جنوبی که چهره زحمت‌کشیده آن‌ها، مجالی برای ما خبرنگاران برای خوشی حتی در حد چند ساعت هم نمی‌گذارد از جنابعالی اختصاص هزینه شام این مراسم را به نیازمندان و محرومان داریم.

نظرات کاربران