19. مرداد 1397 - 16:42
بیرجندرسا-امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه ناهنجاری‌های اخلاقی و آسیب‌های اجتماعی با مشارکت مردم حل می‌شود، اعلام کرد: بسیاری از مشکلات اقتصادی، فرهنگی و سیاسی به بی‌تقوایی و یا کم‌تقوایی انسان برمی‌گردد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامحسین نوفرستی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر بیرجند، به نامه بلند امام علی به مالک اشتر اشاره کرد و اظهار داشت: آنگاه که مالک اشتر به عنوان استاندار مصر رسالت عظیمی بر دوشش قرار می‌گیرد، حضرت علی(ع) چهار رسالت جمع‌آوری خراج، جهاد با دشمن، توجه به مردم و حل مشکلات آن‌ها و تقوا را به مالک اشتر به عنوان تکلیف و مأموریت ابلاغ کردند.

وی با بیان اینکه هر جامعه‌ای نیازمند پشتیبانی و سرمایه است، بیان داشت: برای مدیریت جامعه اسلامی به عنوان یک حاکمیت دینی و یا فردی که در منطقه‌ای به عنوان حاکم رسالت پیدا می‌کند قطعاً آمال و پشتیبانی یکی از مسائل مهم است.

امام جمعه موقت بیرجند جهاد با دشمن را یکی از مسائل مهم دانست و به ارکان جهاد اشاره کرد و گفت: کار و تلاش پیوسته و در برابر دشمن بودن دو رکن جهاد است.

نوفرستی شناخت دشمن و مبارزه با دشمن را یکی از تکالیف الهی عنوان کرد و افزود: رصد کردن فعالیت‌های دشمن و متناسب با آن کار و تلاش و برنامه‌ریزی برای خنثی کردن نقشه‌های دشمن از مسائلی است که باید در بحث جهاد مورد توجه قرار گیرد.

وی اصلاح امور جامعه اسلامی را یکی از رسالت‌های مهم دانست و بیان داشت: برنامه‌ریزی برای پیشرفت و آبادانی شهرها جزو افتخارات نظام جمهوری اسلامی است لذا باید دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی برای مردم تبیین شود.

امام جمعه موقت بیرجند دست‌یابی به سعادت و کمال انسانی را در پرتو تبعیت از خدا و تقوای الهی دانست و افزود: تقوا باید در تمام شئون زندگی انسان و عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی وجود داشته باشد.

نوفرستی با بیان اینکه ناهنجاری‌های اخلاقی و آسیب‌های اجتماعی با مشارکت مردم حل می‌شود، اعلام کرد: بسیاری از مشکلات اقتصادی، فرهنگی و سیاسی به بی‌تقوایی و یا کم‌تقوایی انسان برمی‌گردد.

وی بسیاری از خیانت‌ها، دست‌درازی‌ها، کم‌کاری‌ها و رشوه‌خواری‌ها را ناشی از بی‌تقوایی دانست و عنوان کرد: نظام جمهوری اسلامی بر اساس اسلام ناب تشکیل شده لذا باید آنچه به عنوان رسالت و تکلیف بر عهده کارگزاران و مردم نهاده شده در طراز انقلاب اسلامی باشد و مسؤولان بر همین اساس فکر و برنامه‌ریزی نمایند.

امام جمعه موقت بیرجند در بخش دیگری از سخنانش به مناسبت‌های هفته اشاره کرد و ضمن تبریک سالروز ازدواج حضرت علی و فاطمه، بیان داشت: حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) دو الگوی عالم هستی هستند لذا باید رفتار علوی و فاطمی این بزرگواران برای ما الگو باشد.

نوفرستی 23 مردادماه دوازدهمین سالگرد پیروزی جبهه مقاومت را از دیگر مناسب‌های هفته ذکر کرد و توضیح داد: تا آن روز کسی برای حزب‌الله حساب باز نمی‌کرد و بعد از جنگ 33 روزه جبهه مقاومت جایگاه ویژه‌ای پیدا کرد.

وی با اعلام اینکه گفته می‌شد رژیم صهیونیستی یک قدرت شکست‌ناپذیر است اما جوانان لبنانی برای اولین بار این جریان را خنثی کردند، اضافه کرد: جوانان لبنان بینی صهیونیست‌ها را به خاک مالیدند تا جایی که ابرقدرت‌های جهان سعی کردند جهت حمایت از رژیم صهیونیستی وارد میدان شوند.

امام جمعه موقت بیرجند به حوادث کنونی جهان اسلام و اقدامات و کودک‌کشی رژیم صهیونیستی و دست‌نشانده‌های آن‌ها اشاره کرد و بیان داشت: متأسفانه رژیم آل‌سعود که خود را خادم‌الحرمین می‌داند در ماه حرام جنایات عظیمی از قتل و عام، کودک‌کشی و غیره را مرتکب می‌شود.

وی همچنین به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و قتل و عام بسیاری از مردم بی‌گناه اشاره کرد و گفت: این مسائل هوشیاری مسؤولان دلسوز در سراسر عالم و دفاع از مبارزان و مجاهدان جبهه مقاومت را می‌طلبد.

نوفرستی به جنگ احزاب و احساس تکلیف در صحنه‌های بین‌المللی و داخلی اشاره و تأکید کرد: ممکن است نقدهایی نسبت به مسؤولان داشته باشیم اما جای آن کف خیابان نیست.

وی با تأکید بر اینکه باید حواسمان را جمع کنیم، مطرح کرد: دشمنان و منافقان نمی‌توانند دستاوردهای نظام را ببینند لذا حساب‌شده و از روی کارشناسی مردم را وارد میدان می‌کنند بنابراین باید با هوشمندی تمام نقشه‌ها و توطئه‌های دشمن را خنثی کنیم.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه مردم باید دردها و مشکلات خود را از طریق منطقی و یا در میان گذاشتن با مسؤولان مطرح کنند، تبیین کرد: نباید هرگز اجازه سوءاستفاده به دشمنان را بدهیم و با حرکت‌های آگاهانه و منطقی در این مسیر قدم برداریم و نقشه‌های دشمنان را خنثی کنیم.

نظرات کاربران