18. مرداد 1397 - 18:45
بیرجندرسا-سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس از ماموریت لاریجانی به کمیسیون‌های تخصصی برای عبور از تحریم‌ها و بهبود وضعیت اقتصادی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم،اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی از ماموریت رئیس قوه مقننه به تمامی کمیسیون‌های تخصصی پارلمان خبر داد و گفت: بر اساس این ماموریت قرار است تا هر یک از کمیسیون‌ها با تشکیل کمیته‌هایی مسائل کشور در ابعاد مختلف را بررسی و راهکار‌های عملی برای عبور از تحریم‌ها و بهبود وضعیت اقتصادی کشور را به رئیس مجلس ارائه دهند.

بیشتر بخوانید:

لاریجانی: شورای اقتصاد برای حل مسائل ارزی در مجلس تشکیل شد

وی افزود: رئیس قوه‌مقننه پیشنهادات و راهکار‌های عملی برای رفع مشکلات را در جلسه سران سه قوه مطرح می‌کند تا به یک راهبرد موثر برای عبور از تحریم‌ها و بهبود وضعیت اقتصادی کشوربرسند.

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس با بیان اینکه بر اساس این ماموریت 4 کارگروه ویژه در این کمیسیون تشکیل شده است، ادامه داد:این کمیته‌ها شامل،کمیته وظایف و اختیارات استانداران، کمیته سرمایه‌گذاری و معیشت، کمیته احزاب، امنیت داخلی و مرز‌ها و همچنین برنامه‌ریزی و بحران‌های کوتاه مدت، هستند.

سلیمی در توضیح وظایف این کارگروه‌ها گفت: با توجه به اعمال تحریم علیه کشورمان، کمیته سرمایه‌گذاری موظف است تا وضعیت را بررسی و راهکار‌هایی برای افزایش سرمایه‌گذاری و کارآفرینی به منظور ایجاد اشتغال ارائه دهند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس با تاکید بر اینکه کاهش مراحل بروکراسی اداری و عبور از بن‌بست‌هایی که در مسیر توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال وجود دارد، از دیگر هدف‌های تشکیل این کارگروه‌هاست، اظهار داشت: حذف قوانین دست و پاگیر و همچنین وضع قوانین در جهت تسریع بخشیدن به افزایش سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف اقتصادی و همچنین کاهش اثرات تحریم‌ها در حوزه‌های مختلف از جمله اهداف ماموریت رئیس مجلس به این کمیسیون‌هاست.

نظرات کاربران