17. مرداد 1397 - 11:26
در دیدار حجت الاسلام عبادی با رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور تأکید شد؛
ساخت ساختمان دانشگاه فرهنگیان در دستور کار قرار گیرد
بیرجندرسا- نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: زمین مناسبی برای ایجاد دانشگاه فرهنگیان در نظر گرفته شده، که امیدواریم با همت خیرین و همچنین قولی که رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور داده است، هر چه سریع تر به سرانجام برسد.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد باقر عبادی، نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار بیرجند رسا، ضمن اشاره به دیدار با رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور اظهار کرد: متأسفانه در شهرستان بیرجند به عنوان مرکز استان ساختمان مناسبی که در شأن دانشگاه فرهنگیان باشد وجود ندارد، لذا این مطلب به رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور گوشزد و یادآوری شد که اقدامات بیشتری در این خصوص انجام دهند.

وی در ادامه با بیان اینکه ساختمان های دولتی دیگری نیز وجود ندارد که بتواند از آن استفاده و مشکلات دانشگاه را برطرف کرد، افزود: زمین مناسبی برای ایجاد دانشگاه فرهنگیان در نظر گرفته شده، اما تاکنون اقدامات خوبی برای ساخت آن صورت نگرفته است، که امیدواریم با همت خیرین و همچنین قولی که رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور مبنی بر پیگیری این موضوع داده اند، هر چه سریع تر به سرانجام برسد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: ما نیز به خوبه خود و همچنین مسئولان استانی باید تمامی سعی و تلاش خود را انجام داده و پیگیری های لازم را مدنظر قرار دهند تا با ساخت یک دانشگاه در خور و شأن استان، بتوانیم معلمان خوب و آموزش دیده ای را جذب آموزش و پرورش کنیم.

حجت الاسلام عبادی مطرح کرد: فرزندان ما آینده سازان جامعه خواهند بود لذا می بایست معلمینی در سطح بالا، ورزیده و کارآزموده باشند، که لازمه آن ایجاد دانشگاه فرهنگیان است.

وی گفت: بسیاری از کشورهایی که دارای آموزش و پرورش قوی هستند و نیروی انسانی با کیفیتی را به جامعه خود تحویل داده اند، در اولین گام، به دنبال تربیت معلم ورزیده و کارآزموده رفته اند، لذا در ایران اسلامی این تربیت بر عهده دانشگاه فرهنگیان می باشد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: واقعیت این است که در کشور جز از طریق دانشگاه فرهنگیان فرد دیگری جذب آموزش و پرورش نشده است، لذا می طلبد که زیرساخت ها توسط دولت فراهم گردد تا این دانشگاه برابر آنچه در برنامه ششم آمده است توسعه لازم را پیدا کند.

نظرات کاربران