27. تير 1397 - 21:31
بیرجندرسا- کاروان خدام رضوی در سفر به خراسان جنوبی به روستاهای افین و مزار نور شهرستان زیرکوه رفتند و این روستاها را به عطر رضوی معطر کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، به نقل از تسنیم مبلغ اعزامی کاروان زیر سایه خورشید در سفر به خراسان جنوبی در روستاهای افین و مزار نور شهرستان زیرکوه اظهار داشت: ارادت به ساحت مقدس امام رضا(ع) ابعاد مختلفی دارد.

حجت‌الاسلام سیدعلی سجادی افزود: یکی از دلایلی که مردم شیفته بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) هستند به آیاتی در قرآن برمی‌گردد که خداوند متعال قسم یاد می‌کند.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه قسم در میان انسان‌ها جایگاه خود را از دست داده و برای هر موضوع معمولی قسم می‌خورند بیان کرد: نام خداوند متعال عزیز است و ارزش دارد بنابراین نباید برای هر چیزی این نام مقدس و با ارزش را بر زبان جاری کرد.

مبلغ اعزامی کاروان زیر سایه خورشید تصریح کرد: برخی از اعتقادات و اخلاقیات در میان مردم کاریکاتوری است و کاریکاتوری رشد می‌کند یعنی برخی نماز می‌خواند و روزه می‌گیرد اما احترام به والدین نمی‌گذارد و نزول می‌کنند.

سجادی با تاکید بر داشتن بصیریت در دین خاطرنشان کرد: بصیرت در دین همان عاملی است که مردم در زمان امام علی(ع) و امام حسن مجتبی(ع) نداشتند و سبب شد تا امام علی(ع) 25 سال خانه نشین شده و امام حسن مجتبی(ع) نیز مجبور به صلح شود.

وی با بیان اینکه تمام اجزای زندگی مومن باید الهی باشد یادآور شد: برخی از انسان‌ها به دلیل ظاهر قرآن، اصل قرآن را از دست می‌دهند.

کارشناس مذهبی با بیان اینکه اخلاق انسان‌ها باید رنگ و بوی رضوی بگیرد و باید سیره رضوی را در زندگی روزمره خود پیاده کنیم اظهار داشت: برخی‌ها از داشتن اخلاق رضوی به دور هستند و اگر به پول و مقام برسند حریم پدر و مادر را فراموش می‌کنند.

 

نظرات کاربران