27. تير 1397 - 13:22
بیرجندرسا- سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: همزمان با هجدهمین دوره مسابقات پرسش مهر ریاست جمهوری 13 هزار دانش آموز و فرهنگی این استان در 15 رشته علمی و آموزشی شرکت کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا،علی اصغر موسوی کیا روز چهارشنبه در آیین تجلیل از برگزیدگان کشوری مسابقات پرسش مهر ریاست جمهوری در بیرجند افزود: از این تعداد 250 نفر به عنوان برگزیدگان شهرستانی در مرحله استانی به رقابت پرداختند و 32 نفر مجوز حضور در مرحله کشوری را کسب کردند.

وی شعر، داستان، مقاله پژوهشی، وبلاگ نویسی، فیلم کوتاه، نمایشنامه نویسی، نقاشی، طراحی، گرافیک، خوشنویسی و سرود همگانی را از مهمترین رشته های این مسابقه اعلام کرد.

«چگونه باید در محیط مدرسه تحمل و احترام به افکار دیگران، اخلاق و ادب را تمرین کنیم؟» پرسش امسال رئیس جمهوری در آیین بازگشایی مدارس بود.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی اظهار داشت: در هجدهمین دوره مسابقات پرسش مهر 6 دانش آموز و فرهنگی استان حایز رتبه شدند و صادق احمدی نسب و زهرا فتحی در رشته مقاله پژوهشی رتبه سوم کشوری را کسب کردند.

وی گفت: نگار زرنگ در مسابقه سخنوری رتبه سوم و در بخش هر خانواده ایرانی یک پاسخ فاطمه عاشوری به عنوان برگزیده کشوری معرفی شد.

موسوی کیا ادامه داد: در رشته خوشنویسی و وبلاک نویسی هم به ترتیب فهیمه جهانی و حسین توکلی شایسته تقدیر کشوری شناخته شدند.

وی تصریح کرد: طرح سئوال رئیس جمهوری در ابتدای فصل بازگشایی مدارس نمادی از انعکاس مباحث روز در سطح مدارس است و اینکه رئیس جمهوری اخلاق را مورد اهمیت می دانند مسلم این مهم باید در مدارس تقویت شود.

وی گفت: با رعایت اخلاق آستانه تحمل افراد تقویت می شود و بدون شک در ارتقای فضایل اخلاقی جامعه نقش تعیین کننده ای خواهد داشت.

به گزارش ایرنا در هفدهمین دوره مسابقات پرسش مهر، 11 هزار و 537 دانش آموز و 525 فرهنگی خراسان جنوبی شرکت کردند و پنج نفر حایز رتبه و شایسته تقدیر شدند.

نظرات کاربران