22. تير 1397 - 15:08
بیرجندرسا- امام جمعه بیرجند با انتقاد از نبود نظارت در بازار سکه و ارز گفت: اقتصاد ایران را نباید وصل به وعده های اروپا کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت‌الاسلام محمد مختاری در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان بیرجند اظهار کرد: یک انسان عاقل دارای بیداری عقلی، وجدانی و فطری است و البته این بیداری مراتبی دارد.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه محور توحید داشتن حب و بغض براساس مؤلفه‌های خدایی است، بیان کرد: از جمله ویژگی‌های انسان‌های عاقل بر اساس آیات قرآن رسیدن به معنای توحید با تأمل در خلقت آسمان، زمین و سایر آفریده‌های الهی است.

مختاری با اشاره به سالروز میلاد حضرت معصومه(ع) و روز دختر در هفته آینده ادامه داد: حفظ حرمت شخصی، تحکیم زندگی مشترک و سلامت فردی و اجتماعی در گرو حجاب و مراعات حریم‌های اخلاقی است.

امام جمعه موقت بیرجند گفت: اگر در گفت وگوها فرد و گروهی خود را برتر از دیگری ببیند تعامل  سازنده در گفت وگو از بین می‌رود که نمونه آن را در قضیه برجام می‌بینیم.

مختاری با اشاره به اینکه تنها ۲۰ درصد از مشکلات جامعه به برجام ارتباط دارد، اظهار کرد: جهان فقط آمریکا و چند کشور اروپایی نیست و کشورهای متعددی هستند که روحیه ضداستکباری دارند و می‌توان با آنان ارتباط سازنده داشت.

وی با بیان اینکه بی ثباتی در بازار طی هفته‌های اخیر نتیجه تحریم‌های خارجی نیست، بیان کرد: نباید اقتصاد کشور ایران را به وعده‌های کشورهای اروپایی وصل کرد.

امام جمعه موقت بیرجند ادامه داد: وقتی فردی امکان خرید هزار سکه را داشته و به این وسیله در بازار التهاب ایجاد می‌کند نشان از  نبود نظارت و مدیریت در عرصه اقتصادی است.

مختاری با بیان اینکه خواست مردم اداره علمی کشور در عرصه اقتصاد و مدیریت بازار سکه و ارز است، افزود: چرا باید ارز زیادی در اختیار اشخاصی قرار داد که هیچ تأثیر مثبتی بر اقتصاد کشور نمی‌گذارند.

امام جمعه موقت بیرجند اظهار کرد: ما از آشوب‌گران مورد حمایت منافقین، استکبار و دولت سعودی بیزاریم ولی نسبت به قصور و تقصیر غافلان انتقاد داشته و اجازه نمی‌دهیم ایران و انقلاب را بدنام کنند.

مختاری یادآور شد: اگر مردم بدانند با ارزیابی وضعیت موجود و تلاش جهادی می‌توان از مشکلات عبور کرد امیدوار شده و بیش از قبل در مسیر حق پایدار خواهند بود.

نظرات کاربران