20. تير 1397 - 13:28
بیرجندرسا-مدیرعامل سرزمین زیر سایه خورشید خراسان‌جنوبی گفت: همزمان با یک هزار و ۷۰۰ نقطه از کشور و ۳۶ کشور جهان در ایام دهه کرامت یکی از رویدادهای بزرگ فرهنگی استان خراسان جنوبی با حضور کاروان خدام رضوی برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، حامد عرب‌زاده صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: از ۲۴ تیرماه همزمان با سالروز ولادت حضرت معصومه(ع) تا سوم مردادماه مصادف با سالروز امام رضا(ع) به عنوان دهه کرامت نام‌گذاری شده است.

وی گفت: همزمان با یک هزار و ۷۰۰ نقطه از کشور و ۳۶ کشور جهان در ایام دهه کرامت یکی از رویدادهای بزرگ فرهنگی استان خراسان‌جنوبی با حضور کاروان خدام رضوی برگزار خواهد شد.

مدیرعامل سرزمین زیر سایه خورشید خراسان‌جنوبی با بیان اینکه امسال برای یازدهمین سال پیاپی کاروان در استان حضور دارند و برای نخستین‌بار کاروان خدام رضوی در سراسر استان حضور پیدا می‌کنند، افزود: کاروان در سال گذشته در سه شهرستان استان حضور داشتند اما امسال کاروان حامل پرچم رضوی سراسر استان را پوشش می‌دهند.

عرب‌زاده تصریح کرد: کاروان در ۲۵ تیرماه وارد استان می‌شوند و در روز نخست شهرستان‌های قاین و زیرکوه میزبان این کاروان خواهند بود.

وی ادامه داد: همچنین در ادامه خدام رضوی به شهرستان‌های درمیان، قهستان، سربیشه، نهبندان، خوسف، بیرجند، فردوس، سرایان، بشرویه و طبس سفر خواهند کرد و سراسر استان معطر به عطر حرم رضوی می‌شود.

مدیرعامل سرزمین زیر سایه خورشید خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: امسال دو گروه از کاروان خدام رضوی وارد استان می‌شوند که گروه نخست در هفت شهرستان بیرجند، سربیشه، نهبندان، درمیان، خوسف، قاین و زیرکوه  و گروه دوم در چهار شهرستان سرایان، بشرویه، فردوس و طبس خواهند بود.

عرب‌زاده اظهار کرد: شش خادم در دو گروه شامل خادم مداح، خادم قاری، خادم حامل پرچم رضوی و مبلغ جوان هستند که به بیان کرامات و سبک زندگی امام رضا(ع) می‌پردازند.

وی با بیان اینکه حدود ۱۲۰ هزار بسته تبرکی نمک در میان مردم توزیع می‌شود، افزود: در سال گذشته برنامه‌های کاروان خدام رضوی بیش از ۶۰ هزار نفر مخاطب در استان داشت که امسال با توجه به افزایش شهرستان‌های میزبان پیش‌بینی می‌شود بیش از ۱۰۰ هزار نفر از برنامه‌های کاروان خدام رضوی استقبال کنند.

مدیرعامل سرزمین زیر سایه خورشید خراسان‌جنوبی گفت: دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و ائمه جمعه شهرستان‌ها، دیدار با استاندار، دیدار با خانواده شهدا و جانبازان، مراسم جشن‌های مردمی، دیدار با نیروهای مسلح، دیدار با کودکان کم‌توان ذهنی، غبارروبی گلزار شهدای گمنام و امامزادگان استان، جشن دانش‌آموزی، دیدار با مددجویان زندان استان، عیادت از بیماران در بیمارستان‌های استان و مراسم جشن در روستاهای استان از جمله برنامه‌های کاروان در استان است.

عرب‌زاده با بیان اینکه اجتماع رضویون با حضور کاروان خدام رضوی در دوم مردادماه جاری در مدیریت حوزه علمیه استان برگزار می‌شود، عنوان کرد: همچنین مراسم محوری جشن بزرگ زیر سایه خورشید ساعت ۱۷:۳۰ عصر روز سوم مردادماه همزمان با ولادت حضرت امام رضا(ع) در آستان مقدس امامزادگان باقریه(ع) بیرجند برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه کاروان خدام رضوی امسال در منزل نخستین شهید مدافع حرم شهید بصیری پور حضور پیدا می‌کنند، بیان کرد:‌ در مجموع حدود ۲۷۰ عنوان برنامه در مدت ۱۰ روز با همکاری موسسه جوانان آستان قدس رضوی در استان برگزار می‌شود.

مدیرعامل سرزمین زیر سایه خورشید خراسان‌جنوبی تصریح کرد: موسسه جوانان وابسته به آستان قدس رضوی است و دبیرخانه دائمی جشن‌های مردمی زیر سایه خورشید در کشور است؛ موسسه جوانان آستان قدس با مجموعه‌های سرزمین زیر سایه خورشید یک شبکه هستند که در تمام استان‌های کشور جشن‌های دهه کرامت را برگزار می‌کنند.

عرب‌زاده گفت: زیارت امام رضا(ع) از راه دور یکی از اهداف حضور کاروان خدام رضوی در استان است.

 

نظرات کاربران