آی پرسه
همراه لحظه های جوانی
19. تير 1397 - 15:18
نماینده مردم شهرستان های سرایان، بشرویه، طبس و فردوس در مجلس شورای اسلامی:
اختصاص 50 درصد تسهیلات اشتغال نهادهای حمایتی برای غیر مددجویان
امیرحسنخانی
بیرجندرسا- نماینده مردم شهرستان های سرایان، بشرویه، طبس و فردوس در مجلس شورای اسلامی گفت: اختصاص 50 درصد از تسهیلات نهادهای حمایتی همچون اکمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی استان از مصوبه های بسیار مهم شورای اشتغال استان بوده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، محمدرضا امیرحسنخانی ظهر امروز در جلسه مجمع نمایندگان استان، اظهار کرد: اختصاص 50 درصد از تسهیلات نهادهای حمایتی همچون اکمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی استان از مصوبه های بسیار مهم شورای اشتغال استان بوده است.

وی با اشاره به اینکه کارگروه اشتغال استان بر پروژه های کلان زوم کرده است، افزود: پروژه های بزرگ باعث ایجاد اشتغال پایدار بیشتر و افزایش سطح توسعه استان می شود.

 نماینده مردم شهرستان های سرایان، بشرویه، طبس و فردوس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اجرای پروژه های کلان در استان موجب افزایش دانش فنی و صنعت در استان می شود، گفت: طرح تراکتور سازی شهرستان فردوس یکی از طرح های بزرگ استان است که اگر اجرا شود تمامی صنایع زیردست خود را فعال خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه اعتباری که در سطح کشور برای اشتغال پایدار روستایی در نظر گرفته حدود 12 هزار میلیارد تومان است، عنوان کرد: متاسفانه تا کنون جذب این اعتبارات بسیار پایین بوده لذا استان خراسان جنوبی می تواند با سرعت بیشتر از این ظرفیت نهایت استفاده را داشته باشد.

امیرحسنخانی با بیان اینکه استان خراسان جنوبی باید بیش از سهمی که برای استان در نظر گرفته شده جذب اعتبارات داشته باشد، اظهار داشت: بیش از ۸۰ درصد مردم استان خراسان جنوبی آسیب پذیرند و نیازمند بسته حمایتی دولت هستند.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه بخش خصوصی که دارای توانمندی بالا باشد در استان وجود ندارد، افزود: در برخی از موارد اگر مسئولین استان ورود نکنند هیچ راهی پیش نخواهیم برد.

نماینده مردم شهرستان های سرایان، بشرویه، طبس و فردوس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نمایندگان مجلس پشتیبان بانک ها هستند و همواره مشکلات این حوزه را پیگیری می کنند.

وی با بیان اینکه شهرستان هایی که به هر دلیلی کم کارند باید آسیب شناسی شوند، گفت: باید مجوزی اخذ شود که رسته های اشتغال در خود کارگروه استان تعیین شود.

انتهای خبر/

نظرات کاربران