16. تير 1397 - 12:02
حوادث رانندگی
بیرجندرسا- جانشین پلیس راه خراسان جنوبی از وقوع ۴۳ فقره تصادف در جاده‌های استان طی یک هفته گذشته خبر داد و گفت: این حوادث ۹ کشته و ۶۴ مجروح به دنبال داشته است.

سرهنگ حسین نیک‌ مرد در گفت و گو باپایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، اظهار کرد: طی هفته گذشته ۴۳ فقره تصادف در محورهای مواصلاتی استان رخ داده است.

وی با اشاره به اینکه از مجموع این تصادفات چهار فقره فوتی، ۳۳ فقره جرحی و شش فقره خسارتی بوده است، افزود: متاسفانه ۴۳ مجروح و ۹ کشته در این حوادث داشته ایم.

جانشین پلیس ‌راه خراسان جنوبی با بیان اینکه علت وقوع ۲۱ درصد از این تصادفات انحراف به چپ بوده است، گفت: ۱۷ درصد تصادفات نیز به دلیل تخطی از سرعت مطمئنه رخ داده است.

وی با اشاره به اینکه دلیل 36 درصد تصادفات واژگونی خودروها بوده است، عنوان کرد: ۴۰ درصد از این تصادفات در محورهای اصلی و ۳۶ درصد در جاده‌های روستایی رخ داده است.

سرهنگ نیک‌ مرد با بیان اینکه بیشتر این تصادفات در بازه زمانی هشت صبح تا ۱۶ عصر رخ داده است، اظهار داشت: خودروهای سواری  با ۵۰ درصد بیش‌ ترین عامل مقصر در وقوع این تصادفات بوده اند.

وی با اشاره به ثبت ۹ هزار و 154 فقره تخلف رانندگی طی هفته گذشته در استان، افزود: از این میزان چهار هزار و ۲۴۶ فقره تخلف حادثه‌ ساز بوده است.

جانشین پلیس ‌راه خراسان جنوبی با بیان اینکه 21 دستگاه خودرو نیز طی هفته گذشته توقیف شده اند، گفت: ۱۰۸ نفر از رانندگانی که فاقد گواهی‌نامه راهنمایی و رانندگی بوده‌اند نیز در این مدت شناسایی‌شده‌اند.

انتهای خبر/

نظرات کاربران