13. تير 1397 - 18:10
مدیرعامل شرکت گاز خراسان‌جنوبی خبر داد
گازرسانی به ۱۲۰ روستا و ۳ شهر خراسان‌جنوبی/ افزایش مصرف گاز
گازرسانی
بیرجندرسا-مدیرعامل شرکت گاز خراسان‌جنوبی گفت: گازرسانی به شهرهای دیهوک به روش CNG، نهبندان، درح و ۱۲۰ روستای استان از برنامه‌های امسال این شرکت است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، سیدمحمود هاشمی اظهار داشت: میزان مصرف گاز طبیعی در خراسان‌جنوبی در سال گذشته 1.5 میلیارد مترمکعب بوده است.

وی با بیان اینکه در سه‌ماهه نخست امسال 341 میلیون مترمکعب گاز طبیعی در استان مصرف شده است، تصریح کرد: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 3 درصد افزایش داشته است.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان‌جنوبی به برنامه این شرکت برای مناطق فاقد گاز در استان اشاره کرد و افزود: گازرسانی به شهرهای دیهوک به روش CNG، نهبندان، درح و 120 روستای استان از جمله این برنامه‌ها است.

هاشمی ادامه داد: همچنین آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به شهر شوسف به عنوان آخرین شهر فاقد گاز استان و گازرسانی به 200 روستا در سطح استان جزو برنامه‌های شرکت گاز خراسان‌جنوبی در سال جاری است.

وی گفت: در حال حاضر 25 شهر مشتمل بر 95 درصد خانوار شهری استان و 295 روستا مشتمل بر 47 درصد خانوار روستایی استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان‌جنوبی با بیان اینکه تعیین تعرفه‌های گازبها و هرگونه تغییر قیمت از سوی شرکت ملی گاز ایران و سایر شرکت‌ها ابلاغ می‌شود، خاطرنشان کرد: شرکت گاز استان‌ها در این زمینه به صورت مستقل عمل نمی‌کنند.

منبع:فارس

نظرات کاربران