13. تير 1397 - 16:25
بیرجندرسا-نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس گفت: اکنون چند شهرستان در موضوع فرمانداران بلاتکلیف هستند و تنها کسانی که در این شرایط اقتصادی جامعه متضرر می‌شوند مردم هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، فرهاد فلاحتی در خصوص تذکر کتبی به وزیر کشور در مورد جابجایی مدیریت‌ها در استان خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: روز گذشته تذکری مبنی بر جابجایی‌های ناگهانی در استان به وزیر کشور داده شد چرا که باید منطقی پشت سر این جابجایی‌ها وجود داشته باشد.

تغییرات ناگهانی ضعف مدیریت وزارت کشور را می‌رساند

وی افزود: این تغییرات ضعف مدیریت وزارت کشور را می‌رساند و آقای وزیر باید در این خصوص پاسخگو باشد.

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تغییر فرماندار قاین پس از گذشت دو ماه از انتصاب، تصریح کرد: تغییر و جابجایی فرمانداری که تنها دو ماه از انتصابش می‌گذرد و اینکه اکنون مسؤولیت دیگری را قبول کند علاوه بر اینکه باعث نابه‌سامانی اوضاع شهرستان می‌شود باعث خواهد شد تا مردم اعتمادی به مدیریت‌های بعدی نداشته باشند.

بلاتکلیفی چند شهرستان در مشخص نشدن فرمانداران و متضرر شدن مردم

فلاحتی اذعان داشت: در استان انتصابات این‌چنینی دیگری را نیز داریم و اکنون چند شهرستان در موضوع فرمانداران بلاتکلیف هستند و تنها کسانی که در این شرایط اقتصادی جامعه متضرر می‌شوند مردم هستند در حالی‌که باید مردم در نظر گرفته شوند.

دیدگاه بسته‌ای در مسائل سیاسی در استان شکل گرفته است

وی با اشاره به وجود مدیران توانمند در استان، تصریح کرد: دیدگاه بسته‌ای در مسائل سیاسی در استان شکل گرفته که تنها تعداد خاصی باید در فضای مدیریتی قرار بگیرند و متأسفانه به همین دلیل برخی مدیران در پست‌های مختلف با حفظ سمت برای مدتی وجود دارند که امیدواریم وزیر کشور ساماندهی لازم را در این زمینه داشته باشند.

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی عنوان داشت: زمان دو ماه برای یک نیرو مدتی نیست که بتواند حرکتی منجر به نتیجه داشته باشد چراکه متأسفانه روزهای ابتدایی کار مربوط به تبریک و دید‌ و بازدیدهای مرسوم است و در این مدت نمی‌توان ارزیابی که منجر به تغییر به منزله کارآمدی نیرو باشد را داشته باشیم.

ضرورت وجود ثبات مدیریتی 

فلاحتی ادامه داد: ثبات مدیریتی باید وجود داشته باشد که فرد توان مدیریتی خود را نشان دهد و مردم آن را ببینند و بعد برای ارتقاء و عزل فرد استنادی برای تصمیم‌گیری وجود داشته باشد.

استاندار افکار عمومی را قانع کنند

وی با اشاره به اینکه انتصاب و تغییر در فرمانداری قاین ناگهانی و ضرب‌الجلی بود، خاطرنشان کرد: در گزینه‌های پست‌های سیاسی باید مسائل بهتر دیده شود و در این خصوص آقای استاندار باید پاسخ دهند و افکار عمومی را قانع کند.

گفتنی است در اقدامی عجیب در حالی که تنها دو ماه از انتصاب مشیرالحق عابدی به عنوان فرماندار قاین می‌گذرد، وی طی حکمی از سوی وزیر کشور به عنوان معاون امور اقتصادی استانداری خراسان‌جنوبی منصوب شد.

این اتفاق در چند روز اخیر موج اعتراضات مردمی و نیز نماینده مردم قاین در مجلس شورای اسلامی را به دنبال داشته است.

منبع:فارس

نظرات کاربران