12. تير 1397 - 13:00
سرپرست اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی:
طرح نشاط معنوی در ۴۲ بقعه متبرکه خراسان جنوبی برگزار می شود
پرویز بخشی پور
بیرجندرسا- سرپرست اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: طرح نشاط معنوی در 42 بقعه متبرکه استان به مدت 47 روز برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام پرویز بخشی پور ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به برگزاری طرح نشاط معنوی در استان، اظهار کرد: این طرح از ۱۶ تیرماه جاری آغاز و تا ۳۱ مرداد ماه برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این طرح به مدت 47 روز در بقاع متبرکه استان برگزار خواهد شد، افزود: 42 بقعه متبرکه شاخص برگزاری این طرح را بر عهده دارند.

سرپرست اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی ادامه داد: یکی از برنامه های این طرح برگزاری کلاس های آموزشی شیوه زندگی است که خوشبختانه طی سال های گذشته با استقبال بسیار بالایی روبه رو بوده است.

وی با اشاره به برگزاری مراسم شب شهادت امام جعفر صادق (ع) در 42 بقعه استان، گفت: مراسم محوری شهادت در دو بقعه امامزادگان باقریه  با پخش زنده از شبکه پنج و بقعه سید حامد علوی چنشت نیز برگزار می شود.

حجت الاسلام بخشی پور با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون 20 وقف جدید در استان داشته ایم، عنوان کرد: در سال گذشته ۱۶ وقف جدید و از ابتدای سال جاری تا کنون هشت وقف جدید تنها در شهرستان سربیشه داشته ایم.

وی با اشاره به اینکه مشاوره وقف در استان با رند مطلوبی در حال پیشرفت است، بیان کرد: عمده این وقف های جدید در استان در خصوص امراض صعب العلاج، قرآنی، خیرات و مبرات و حوزه علمیه بوده است.

سرپرست اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با بیان اینکه خوشبختانه وقف ها از سنت قدیمی خارج شده و به سمت و سوی نیازهای روز پیش می رود، اظهار داشت: در سال جاری هشت نفر برای آموزش مشاوره وقف به قم اعزام خواهند شد.

انتهای خبر/

نظرات کاربران