3. تير 1397 - 13:44
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی:
رونق به سه قلعه پا گذاشت/پرداخت ۱۲۰ میلیون اعتبار برای معیشت
بیرجندرسا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: ۱۲۰ میلیون تومان اعتبار در راستای راه اندازی معیشت های جایگزین غیر وابسته به مرتع در سه قلعه پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، علیرضا نصر آبادی صبح یکشنبه در حاشیه دیدار نماینده فائو از پروژه های احیای اراضی جنگلی و تخریب یافته در خراسان جنوبی بیان کرد: در راستای اجرای این طرح بیش از ۱۲۰ میلیون تومان در راستای راه اندازی معیشت های جایگزین غیر وابسته به مرتع پرداخت شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیز داری خراسان جنوبی بیان کرد: این مشاغل شامل خیاطی، گوهر تراشی، روغن کنجد، فرش بافی و پروش قارچ است.

وی با بیان اینکه با اجرای این طرح رونق به این منطقه آمده است، افزود: همچنین این طرح به مواردی مانند احیای صنایع دستی بومی، ایجاد فضای سبز روستایی ، پل راه، کف سازی مدارس و هوشمند سازی کلاس های درس ورود پیدا کرده است.

مدیرعامل تعاونی دشت لاله سرایان هم در این دیدار بیان کرد: سه قلعه یکی از وسیع ترین شهرستان ها در خراسان جنوبی است.

محمود شیدایی با بیان اینکه این شهرستان دارای ۱۰ روستا است، اظهار کرد: وجود ریزگردها و گرد و غبار از دلایل انتخاب این نقطه برای اجرای طرح احیای اراضی جنگل و تخریب یافته بوده است.

وی با بیان در قالب اجرای این طرح مشاغلی به شکل های جایگزین مرتع ایجاد شد، گفت: تاکنون بیش از ۱۲۰ میلیون تومان برای این طرح پرداخت شده است.

شیدایی بیان کرد: از مسئولان خواستاریم طرح های را که از فائو در این منطقه واگذار می شود برای اجرا به بومی های شهرستان سپرده شود.

وی بیان کرد: همچنین در کاشت گونه ها از بوته هایی متناسب با آب و هوای منطقه استفاده شود.

شیدایی بازاریابی را حلقه مفقوده در این طرح دانست و گفت: با وصل شدن به بخش صادرات این مشکل رفع می شود که باید مورد توجه قرار گیرد.

نظرات کاربران