31. خرداد 1397 - 14:31
مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک خراسان جنوبی:
دو هزار و ۵۵۵ فقره ازدواج در خراسان جنوبی ثبت شد
بیرجندرسا- مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک خراسان جنوبی گفت: دو هزار و ۵۵۵ فقره ازدواج طی دوماهه سال ۹۷ در خراسان جنوبی به ثبت رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،  قدرت الله حاجی پور صبح پنج‌شنبه در نشست خبری به مناسبت هفته قوه قضائیه اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌هایی که در سال گذشته در ثبت‌ اسناد و املاک خراسان جنوبی مورد پیگیری قرار گرفت آرشیو الکترونیکی پرونده‌های ثبتی بود.

مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک خراسان جنوبی بیان کرد: در سال گذشته توانستیم از ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار برگ اوراق پرونده‌های ثبتی تعداد ۵ میلیون برگ را آرشیو الکترونیکی کنیم.

حاجی پور ادامه داد: تلاش ما بر این است که تا پایان سال یک‌میلیون برگ باقیمانده را نیز آرشیو الکترونیکی کنیم.

وی افزود: یکی دیگر از اقدامات سال گذشته اجرایی نمودن طرح شمیم یا همان شبکه موقعیت‌یاب ملک است چراکه بسیاری از افراد سندهایی از املاک در اختیار داشتند ولی نمی‌دانستند که موقعیت  ملک خود را به‌درستی شناسایی کنند.

مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک خراسان جنوبی گفت: تاکنون برای طرح شمیم در خراسان جنوبی حدود یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

حاجی پور اظهار کرد: همچنین در سال گذشته طرح ثبت اثرانگشت الکترونیکی اجرایی شد که به اجرای این طرح  به‌محض انجام معامله‌ای از سوی متعاملین در دفاتر اسناد رسمی اثرانگشت آنان همراه با مشخصات هویتی آنان ثبت می‌شود.

وی بیان کرد: در حال حاضر در خراسان جنوبی ۳۹ دفتر اسناد رسمی، ۳۶ دفتر ازدواج و ۱۵ دفتر طلاق فعال است و تلاش داریم که برای سال جاری ۲۰ دفتر اسناد رسمی دیگر نیز در استان راه اندازی شود.

مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک خراسان جنوبی ادامه داد: در دوماهه سال ۹۷ دو هزار و ۵۵ فقره ازدواج در خراسان جنوبی به ثبت رسیده است که این آمار در مدت مشابه سال قبل هزار و ۶۲۵ مورد بوده که افزایش ۵۷ درصدی ازدواج را نشان می‌دهد.

حاجی پور افزود: در دوماهه سال ۹۷ نیز ۲۷۷ واقعه طلاق به ثبت رسیده که این آمار در مدت مشابه سال قبل ۱۴۰ مورد بوده است.

حاجی پور یادآور شد: وصول مطالبات بانک‌ها در دوماهه سال ۹۷ نیز ۱۰ میلیارد و ۲۹۷ میلیون تومان، املاک بازداشت‌شده ۸۹۹ سند و اسناد صادره نیز چهار هزار و ۱۰۴ برگ بوده است.

منبع : مهر

نظرات کاربران