30. خرداد 1397 - 10:11
جاده
بیرجندرسا- رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‎ای بیرجند گفت: نقاط پرحادثه محورهای حوزه استحفاظی این شهرستان شناسایی شده و در اولویت ایمن سازی قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، به نقل از ایرنا، احمد رضائی در گفت و گو با این خبرگزاری افزود: تقاطع‌ ها با توجه به اینکه جزو نقاط مستعد حادثه هستند در اولویت ایمن سازی قرار دارند.
وی بیان کرد: در حال حاضر ایمن سازی و تعریض تقاطع‌های گوگچین، القار و سرچاه واقع در محور اسدیه و تقاطع‌ های امیرآباد، شمس‌آباد، چهکند و حسین ‌آباد سادات در محور بیرجند - خوسف و تقاطع حمبل در محور بیرجند – قاین انجام شده است.
وی اظهار داشت: این ایمن ‌سازی ‌ها شامل تعریض محل، زیر سازی، اجرای آسفالت و نصب علائم اخطاری و انتظامی افقی و عمودی است.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بیرجند گفت: ایمن سازی تقاطع ‌های محور بیرجند - شوشود با توجه به حجم ترافیک عبوری از این محور با علائم اخطاری و هشداری به صورت زود بازده در حال انجام است.
رضائی اظهار امیدواری کرد، با ایمن سازی تقاطع های حادثه ساز شاهد کاهش سوانح جاده‌ای در محورهای شهرستان باشیم.
وی از کاربران جاده ‌ای خواست در خصوص توجه هر چه بیشتر به علائم منصوبه بر تلاش این اداره برای افزایش ایمنی عبور و مرور در سطح حوزه استحفاظی شهرستان بیرجند همکاری کنند.
وی یادآور شد: تا پایان سال جاری با پیگیری‌ های به عمل آمده در صورت تامین اعتبارات مورد نیاز اکثر نقاط مستعد حادثه در این شهرستان در حوزه وظایف این اداره ایمن ‌سازی خواهند شد.
رضائی گفت: شهرستان بیرجند دارای بیش از یکهزار و 332 کیلومتر جاده بین شهری و روستایی است.
وی ادامه داد: عملیات روکش آسفالت جاده ها، هر سال متناسب با اعتبارات و یا با تامین قیر رایگان در برنامه این اداره قرار دارد که با توجه به خرابی محورها و اولویت بندی انجام شده نسبت به روکش محورهای منتخب اقدام می شود.
 

انتهای پیام /

نظرات کاربران