29. خرداد 1397 - 11:56
مدیر کل امور مالیاتی خراسان جنوبی خبر داد:
وجود بیش از ۴۲ هزار مودی‌ مالیاتی در استان
مالیات
بیرجندرسا- مدیر کل امور مالیاتی در خراسان جنوبی با بیان این که تعداد ۴۲ هزار و ۶۳۲ مودی‌ فعال در خراسان جنوبی وجود دارد،گفت:از این تعداد،۶ هزار و ۶۳۲ نفر در حوزه اشخاص حقوقی و ۳۶ هزار مودی‌کسبه ها هستند.

 

 

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، مهدی نباتی مدیر کل امور مالیاتی خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه،اظهار کرد:یکی از مهمترین محورهای جلسه امروز ما مربوط به بحث مالیات اشخاص حقیقی است.

 

وی با بیان این که ۳۱ خرداد ماه آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه های مالیاتی است،تصریح کرد:این موضوع در روزنامه ها،جراید و صدا سیما اعلام شده است.

 

مدیر کل امور مالیاتی خراسان جنوبی ادامه داد:درخواست ما این است که مودیان محترم،تسلیم اظهارنامه خویش را به ساعات آخر موکول نکنند.

 

نباتی تاکید کرد:عدم تسلیم اظهارنامه مالیاتی، افراد را از معافیت خارج کرده و مشمول جریمه غیرقابل بخشش می شوند.

 

وی با بیان این که ۹۱ درصد از درآمدهای خراسان جنوبی مربوط به امور مالیاتی می شود،تصریح کرد:در بحث مالیات ارزش افزوده،زحمات امور مالیاتی بسیاری وقت ها نادیده انگاشته می شود.

 

مدیر کل امور مالیاتی خراسان جنوبی با اشاره به این که در اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی ساعات کار مشخصی وجود ندارد،خاطرنشان کرد:همکاران ما به صورت شبانه روزی آماده دریافت وصول مالیات از مودیان هستند.

 

نباتی اولین استارت ارزش افزوده را مربوط به سال ۸۷ دانست و یادآور شد:از سال ۸۷ تا ۹۷،قریب به ۲هزار و ۴۸۹ میلیارد ریال عوارض ارزش افزوده در خراسان جنوبی وصول شده که به حساب شهرداری ها و دهیاری های استان واریز شده است.

 

وی ادامه داد:از مبلغ مذکور،یک هزار و ۶۳۴ میلیارد ریال به حساب شهرداری ها و ۸۵۵ میلیارد ریال نیز به حساب دهیاری ها واریز شده است.

 

مدیر کل امور مالیاتی استان میزان مالیات وصولی استان در سال گذشته را،۲هزار و ۴۶۲میلیارد ریال دانست و افزود:از این میزان،یک هزار و ۴۸۵ میلیارد ریال در بخش مالیات های مستقیم و ۹۷۷ میلیارد ریال مربوط به مالیات ارزش افزوده باشد.

 

نباتی عنوان کرد:از مجموع مالیات وصول شده در خراسان جنوبی،یک درصد عوارض جهت نظام بیمه سلامت هزینه می شود.

 

وی بیان کرد:در دوماهه نخست سال ۹۷،درآمدهای مالیاتی خراسان جنوبی ۲۸۶ میلیارد ریال بوده است که از این میزان،۱۸۹میلیارد ریال مالیات های مستقیم و ۹۷ میلیارد ریال مالیات های غیر مستقیم(ارزش افزوده)است.

 

مدیر کل امور مالیاتی خراسان جنوبی اضافه کرد:در بحث وصول مالیاتی؛اشخاص حقوقی ۲۹ درصد،ارزش افزوده ۳۹ درصد و درآمد حقوق ۱۸ درصد بوده است.

 

نباتی بیشترین دریافت مالیات را مربوط به مشاغل دولتی در استان‌ دانست و اذعان داشت:در بخش اشخاص حقیقی،۷درصد مالیات اخذ شده در خراسان جنوبی مربوط به مشاغل و ۷ صدم درصد مربوط به مستغلات بوده است.

 

وی از وجود تعداد ۴۲ هزارو ۶۳۲ مودی فعال مالیاتی در خراسان جنوبی خبر داد و افزود:از این تعداد،۶هزار و ۶۳۲ نفر در حوزه اشخاص حقوقی و ۳۶ هزار نفر کسبه هستند.

 

مدیر کل امور مالیاتی خراسان جنوبی تبیین کرد:یکی از مهمترین سیاست های ما در این خصوص،خارج شدن از شکل سنتی وصول مالیاتی است.

 

نباتی ضمن اشاره به وصول مالیات استان در سال های قبل نیز گفت:در سال ۹۵،تعداد ۲ هزار و ۵۵۱ فقره اظهارنامه الکترونیکی از مودیان اخذ شده هست.

 

وی درپایان اظهار داشت:فرار مالیاتی بدترین جرم محسوب می شود و بسیاری از شخصیت های مطرح دنیا را به پای میز دادگاه کشانده است و در این خصوص نیازمند فرهنگ سازی هستیم.

 

انتهای پیام/

 

 

نظرات کاربران