28. خرداد 1397 - 11:57
بیرجندرسا- استاندار خراسان جنوبی گفت: دستگاه های اجرایی و بانک ها باید توجه بیشتری به شهرستان نهبندان در اشتغال زایی و پرداخت تسهیلات داشته باشند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، محمدمهدی مروج الشریعه ظهر امروز در جلسه مشترک کارگروه تخصصی اشتغال و کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان جنوبی، با اشاره به اینکه شهرستان نهبندان یکی از محروم ترین نقاط در استان است، اظهار کرد: نباید بگذاریم این شهرستان از لحاظ پرداخت تسهیلات اشتغال عقب بماند.

وی با اشاره به اینکه کارگروه اشتغال و بانک ها باید در خصوص پرداخت تسهیلات اشتغال به شهرستان نهبندان جدیت بیشتری داشته باشند، افزود: اگر نتوانیم مشکلات شهرستان نهبندان را برطرف کنیم قطعا کل استان تحت تاثیر مشکلات این شهرستان قرار خواهد گرفت.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه آبادی استان خراسان جنوبی در گرو آبادانی شهرستان نهبندان است، گفت: کمیته فنی کارگروه باید برای نقطه ای همچون نهبندان که مشکل دار است بهتر عمل می کرد.

وی با اشاره به اینکه دایره انتخاب بانک ها توسط دستگاه های اجرایی باید گسترش پیدا کند، عنوان کرد: نباید بگذاریم 18 میلیارد تومان از طرح های ملی مربوط به دو شرکت سهامی زراعی از گردونه تسهیلات استان خارج شوند.

مروج الشریعه با بیان اینکه ناهماهنگی بین بانک ها و دستگاه های اجرایی بیماری ای مزمن در استان های کمتر توسعه یافته است، اظهار داشت: دستگاه های اجرایی باید همواره پیگیر پرونده طرح ها در بانک ها باشند.

وی با اشاره به اینکه طرح های ملی فرصت مهم و مغتنمی است که باید از این فرصت ها نهایت استفاده را داشته باشیم، بیان کرد: سقف تسهیلات اشتغال باید حداقل تا سقف 10 میلیارد تومان در اختیار استان و 25 میلیارد تومان در کارگروه ملی برسد.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه هرچه آزمون خطا تا امروز داشته ایم، کافی است لذا مدیران استانی باید راه و روش پیگیری را یاد بگیرند، افزود: هنگامی که تراز نهایی دستگاه های اجرایی در جدول اشتغال پایدار روستایی اعلام می شود، باید کاملا متعادل منطقه ای باشد.

وی با اشاره به اینکه دستگاه اجرایی باید گام به گام پشت متقاضی باشد، گفت: وزارت کشور متولی پیگیری مسائل است و گزارشات تک به تک در مرکز مورد بررسی قرار می گیرد لذا باید مسائل را به یک همکاری قوی هم افزا تبدیل کنیم.

انتهای خبر/ط

نظرات کاربران