24. خرداد 1397 - 8:18
بیرجندرسا- امام جمعه سرایان با اشاره به اینکه تکمیل یک ماه روزه گرفتن نیز در عید سعید فطر محقق می گردد، ادامه داد: آن دسته از افرادی که توفیق روزه گرفتن در ماه رمضان را از دست دادند، قطعا افسوس خواهند خورد، زیرا از برکات آن بی بهره مانده اند.

حجت الاسلام و المسلمین نجمی پور، امام جمعه سرایان در گفتگو با خبرنگار بیرجند رسا ضمن تبریک عید سعید فطر بر تمامی مسلمین جهان اظهار کرد: خداوند یکی از دستاوردهای ماه مبارک رمضان را در آخر این ماه و روز عید فطر گذاشته است، که به تعبیری روز تشکر از بندگان و روز پاداش و دریافت جایزه یک ماه روزه داری معرفی می شود.

وی با بیان اینکه از امام هادی(ع) نقل شده که شیعیان دارای چهار عید بزرگ قربان، عید فطر، عید غدیر و عید جمعه هستند، افزود: فضیلت عید سعید فطر کمتر از شب قدر نیست، لذا از اهمیت بالایی برخوردار است و باید مورد توجه همگان قرار گیرد.

امام جمعه سرایان خاطر نشان کرد: روز عید فطر برای آن دسته از مسلمانانی که روزه گرفته اند، روز نشاط و شادی خواهد بود، و برای آن درسته از افرادی که از این ماه بهره نبردند، قطعا روز تأسف و زیانشان می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین نجمی پور تصریح کرد: همانطور که خداوند روز عید قربان را روز پاداش حجاج معرفی کرده، روز عید فطر را نیز، روز رویت رحمت الهی و پاداش و مزد یک ماه بندگی و عبادت خود نامیده است.

وی با بیان اینکه روز عید فطر، روز پاک شدن دل ها از گناهان است، گفت: امام رضا(ع) نیز در خصوص این روز فرموده اند" این روز به آن جهت عید است، زیرا روز گرده همایی مسلمانان می باشد."

امام جمعه سرایان با اشاره به اینکه تکمیل یک ماه روزه گرفتن نیز در عید سعید فطر محقق می گردد، ادامه داد: آن دسته از افرادی که توفیق روزه گرفتن در ماه رمضان را از دست دادند، قطعا افسوس خواهند خورد، زیرا از برکات آن بی بهره مانده اند.

حجت الاسلام و المسلمین نجمی پور یادآور شد: پوشیدن بهترین لباس همراه با گفتن تکبیر برای شرکت در نماز عید فطر، نیز از جمله مستحباتی است که در این روز مورد تأکید قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه گرده همایی عظیمی که مسلمان در این روز دارند نیز به روز قیامت تشبیه شده است، گفت: مغفرت و غفران الهی بهترین دعایی است که می توانیم در این از پروردگار داشته باشیم، باید از رزیلت های اخلاقی که در ماه مبارک رمضان از آن دوری کردیم، همچنان دور بمانیم و خصوصیات و فضایل اخلاقی را جایگزین آن ها کنیم.

امام جمعه سرایان عنوان کرد: در طول ماه رمضان منع 17 ساعته خوردن و آشامیدن را نیز تمرین کردیم، لذا باید این منع کردن را به هوای نفس خود انتقال دهیم تا از گناه و معصیت پرهیز کرده و در پی جبران گذشته باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین نجمی پور در پایان با اشاره به اینکه تغییر در رفتار، اخلاق و کردار هر فردی، نشان دهنده تأثیر ماه رمضان در وی است، گفت:روز عید بزرگ را به تمامی خواهران و برادران هم استانی، رهبر معظم انقلاب، ملت بزرگ ایران اسلامی و مسلمانان جهان تبریک عرض می کنم و امیدوارم خداوند متعال توفیق دهد، تا همانند ماه رمضان در پاک نگه داشتن دل های خود ثابت قدم باشیم.

انتهای پیام/

نظرات کاربران