25. خرداد 1397 - 16:42
بیرجندرسا- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اشاره به ظلم‌هایی که در شرایط کنونی در سطح جهان بر مسلمانان اعمال می‌شود، ابراز کرد: تا زمانی که با کمک و هم‌فکری همه مسلمین‌ جهان، شر ظالمان از سر مظلومین کم نشود، عید ما عید نیست، چراکه همه مسلمین در صف "ایاک نعبد‌ و ایاک‌ نستعین"، ایستاده‌اند و نسبت به ستمدیدگان وظیفه دارند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی صبح امروز در ‌خطبه های نماز عید فطر با بیان این‌که امروز در هر کشور و ملتی موضوع عید مطرح است، تصریح کرد: عید فطر، دارای مفهوم مشترک بین بشریت است، اگرچه محتوایش‌ در کشورهای مختلف متفاوت است، که البته بستگی به نوع فکر افراد دارد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی عنوان کرد: آن‌چه که در کشورهای آمریکایی به عنوان عید مطرح شده و با شرابخواری، پایکوبی و انواع جرم و جنایت عجین شده؛ هیچ‌گونه سنخیتی با عید مسلمین ندارد.

وی ضمن اشاره به اهمیت عید فطر، خاطرنشان کرد: عید فطر به عنوان عید مسلمین، نتیجه توجه مسلمین به امر خودسازی و تزکیه نفس در ماه‌های رجب، شعبان و بویژه ماه مبارک رمضان است، که نباید از اهمیت آن غفلت شود.

امام جمعه بیرجند با بیان این‌که در عید فطر بحث فطرت و انسانیت افراد مطرح است، یادآور شد: ارزش مسلمین، و رای این حرف‌ها و موضوع طبیعت است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی اضافه کرد: واجب است، که انسان قبل از نماز عید فطر، حق فقیر را جدا کند، تا در هنگام تسبیح خدا شکم گرسنه‌ای وجود نداشته باشد و این مهم، در واقع یکی از فلسفه‌های عید فطر است.

وی ضمن اشاره به ظلم‌هایی که در شرایط کنونی در سطح جهان بر مسلمانان اعمال می‌شود، ابراز کرد: تا زمانی که با کمک و هم‌فکری همه مسلمین‌ جهان، شر ظالمان از سر مظلومین کم نشود، عید ما عید نیست، چراکه همه مسلمین در صف "ایاک نعبد‌ و ایاک‌ نستعین"، ایستاده‌اند و نسبت به ستمدیدگان وظیفه دارند.

نماینده ولی فقیه در استان ضمن اشاره به وضعیت نابسامان آخرالزمان در دنیا، تبیین کرد: شرایط آخرالزمان بسیار سخت و پیچیده است و انواع فتنه‌ها، مشکلات فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی که زیر سر مفسدین جهانی است، عالم را پر کرده، اما بایستی توجه داشته باشیم، که اگرچه دوران قبل ظهور سخت است؛ در مقابل ارزش کسانی که دین خود را در این شرایط سخت آخرالزمانی نگه داشته و حفظ می‌کنند، که در واقع حفظ دین همانند نگهداشتن آتش در کف دست است، از کسانی که بعد از ظهور در محضر امام زمان(عج) هستند، بیشتر است، چراکه آنان در راستای فراهم کردن زمینه ظهور، به جهاد می‌پردازند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی مطرح کرد: بر اساس آیات و روایات، در دوران آخرالزمان شهرها را ویران می‌کنند و هرجا قدم نحس مستکبران گذاشته شده آن کشور ویران می‌شود.

وی با اشاره به این‌که امروز کسانی که نوکری بیگانگان را می‌کنند، بلای جان مسلمانان شده‌اند، مطرح کرد: در روایتی آمده که هرگاه عرب به وحدت رسید و با اسلام متحد شوند، آن روز برای یهودی‌ها هیچ نقطه امنی وجود نخواهد داشت و دیگر یک نفر یهودی نیز در فلسطین نخواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی اظهار کرد: عید واقعی ظهور حضرت مهدی موعود(عج) و اجرای عدالت است که ان‌شاءلله همه ما شاهد آن باشیم.

انتهای پیام/

 

نظرات کاربران