15. خرداد 1397 - 14:48
بیرجندرسا- امام جمعه اهل سنت درمیان گفت: روحیه استکبار ستیزی و سازش ناپذیری مقام معظم رهبری زبان زد است و ایشان هیچ جا از مواضع اصیل و آرمان های انقلاب در برابر آمریکا و ایادی استکبار کوتاه نیامدند.

مولوی سید احمد عبداللهی، امام جمعه اهل سنت درمیان در گفتگو با خبرنگار بیرجند رسا و در رابطه با 14 خرداد و ارتحال امام خمینی(ره) اظهار داشت: امام راحل در عصر حاضر یک شخصیت کم نظیر بودند که از جایگاه بسیار بالایی در بین مردم برخوردار هستند.

وی افزود: امام خمینی(ره) توانستند با درایت خود، افراد زیادی را با سلایق و افکار مختلف برای مبارزه علیه استکبار به میدان بفرستند.

امام جمعه اهل سنت درمیان  خاطر نشان کرد: ایشان همچنین به وحدت و انسجام بین مسلمین احتمام ویژه داشتند و به این موضوع اعتقاد داشتند که مسلمانان باید از تفرقه پرهیز کنند تا ابهت آن ها در مقابل کفار حفظ گردد.

مولوی عبداللهی تصریح کرد: بُعد دیگر زندگی امام خمینی(ره) حمایت از مستضعفین و مظلومین عالم است که از جمله آن می توان به حمایت از مردم مظلوم فلسطین و نام گذاری جمعه آخر رمضان به نام روز قدس اشاره کرد.

وی عنوان کرد: نقطه برجسته ای که در زندگی امام راحل می بینیم این است که افکار و اندیشه ایشان حقیقتا بسیار بالا، فراگیر و فراتر از یک مذهب و سلیقه است، زیرا ایشان به جای اینکه اغلب از یک مذهب نام ببرند در بسیاری از موارد نام اسلام را می بردند و می گفتند که اسلام در خطر است و باید از اسلام محافظت کنیم که این موارد سعه صدر و درایت ایشان را نشان می دهد.

امام جمعه اهل سنت درمیان بیان کرد: از جمله ویژگی های بارز امام این بود که سخنانشان در مخاطب اثر گذار بود و دلیل این تأثیرگذاری نیز این بود که در بر عقاید و افکار خود اعتقاد راسخ داشتند  و حتی به وعده های الهی بسیار مطمئن بودند و آن ها را باور داشتند که از جمله این موارد می توان به دفاع مقدس اشاره کرد و می توانیم بگوییم با سخنان ایشان بود که جوانان پرشور و باایمان به پا خواستند و از حریم کشور در مقابل متجاوزین دفاع کردند.

مولوی عبداللهی در خصوص انتخاب رهبر انقلاب بعد از ارتحال امام خمینی(ره) گفت: مقام معظم رهبری دارای کوله باری از تجربه در دوران مبارزات قبل از انقلاب و مسئولیت های مهم بعد از انقلاب از جمله ریاست جمهوری و امام جمعه تهران هستند.

وی ادامه داد: پس از وفات امام راحل، مجلس خبرگان تشخیص دادند که غیر از مقام معظم رهبری فرد دیگری نمی تواند سکاندار این امر بسیار خطیر باشد وایشان نیز در حقیقت یک خلف بسیار خوب و جانشین درستی برای امام هستند که توانستند همان وحدت و انسجام ملت را حفظ و در برابر توطئه های استکبار ایستادگی کنند.

امام جمعه اهل سنت درمیان  در پایان خاطر نشان کرد: روحیه استکبار ستیزی و سازش ناپذیری مقام معظم رهبری زبان زد است و ایشان هیچ جا از مواضع اصیل و آرمان های انقلاب در برابر آمریکا و ایادی استکبار کوتاه نیامدند.

نظرات کاربران