15. خرداد 1397 - 14:41
بیرجندرسا- امام جمعه فردوس گفت: مسئولین این کشور نیز باید دست از این مسابقه رقابت و اشرافی ‌گری بردارند و از اسراف دوری کرده و طوری رفتار کنند که مردم آن‌ها را از خود بدانند و درد مردم را حس کنند.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدرضا بابایی ماهانی امام جمعه فردوس در گفت و گو با خبرنگار بیرجند رسا با تسلیت ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران،اظهار کرد:امام راحل(ره) با تفکرات الهی خویش سبب دگرگون شدن مسیر تاریخ شد.

وی با بیان این که تفکرات و ابعاد شخصیتی امام راحل(ره) در روحیه همه مسلمان دنیا تاثیر بسزایی گذاشت،تصریح کرد:تفکرات وشخصیت ایشان امروزه جهان را به عنوان احیاگر اسلام ناب محمدی گیر کرده است.

امام جمعه فردوس با بیان این که انقلابی بودن و انقلابی ‌گری آموزه امام خمینی(ه) است،خاطرنشان کرد: بهترین شاخصه انقلابی گری، ایمان به حضرت حق است که همین موضوع عامل پیروزی امام(ره) و ملت خداجوی ایران شد.

حجت الاسلام بابایی با بیان این که خاطره مجاهدت های امام راحل(ره) هرگز از اذهان ملت ایران پاک نمی شود،اذعان داشت:نعمت هایی که امروزه داریم اعم از مععنویت،آرامش،آزادی دین و...؛همه و همه را مدیون امام راحل(ره) و اخلاص این مرد بزرگ هستیم.

وی ضمن اشاره به نقش ارزنده بنیانگذار انقلاب اسلامی در ساقط کردن رژیم پهلوی،ابراز کرد: ملت ایران با دست خالی توانست بر رژیم خائن پهلوی پیروز شود و دلیل این پیروزی چیزی جز ایمان، استقامت و وحدت در سایه رهبری امام(ره) نبود .

امام جمعه فردوس با اشاره به این نکته که بزرگترین سفارش امام راحل(ره) حمایت از ولایت فقیه است،یادآور شد: آنچه مسلم است آن است که مسیر انقلاب اسلامی، تنها به وسیله وحدت در سایه ولایت‌پذیری امکان‌پذیر است.

حجت الاسلام بابایی ادامه داد:دشمن شناسی، تدبیر و مدیریت، تکیه بر مردم و پشتیبانی از مردم از ویژگی‌های رهبری امام(ره) و همچنین مقام معظم رهبری است.

وی با بیان این که رهبری و امت، دو رکن انقلاب اسلامی ایران است،متذکرشد:آنچه مسلم است آن است که تا زمانی که ملت پشتیبان ولایت باشند آرمان‌های انقلاب یکی پس از دیگری متبلور خواهد شد.

امام جمعه فردوس راه ادامه انقلاب اسلامی را؛دشمن‌شناسی، مبارزه با دشمن و مقاومت در مسیر در راستای رسیدن به اهداف عالیه انقلاب اعلام کرد.

حجت الاسلام بابایی در ادامه صحبت هایش به وجود ساده‌زیستی در زندگی امام(ره) و همچنین رهبر معظم انقلاب اشاره ای داشت و افزود:مسئولین این کشور نیز باید دست از این مسابقه رقابت و اشرافی ‌گری بردارند و از اسراف دوری کرده  و طوری رفتار کنند که مردم آن‌ها را از خود بدانند و درد مردم را حس کنند.

وی به انتخاب الهی مقام معظم رهبری به عنوان جانشین امام راحل(ره) نیز اشاره ای داشت و گفت:هر روز بیشتر از گذشته مردم درمی یابند که چقدر این انتخاب،شایسته و الهی بوده است که راه و انقلاب امام به بهترین شکل پس از ایشان ادامه پیدا کرد.

حجت الاسلام بابایی با بیان این که بر اساس اعتقادات مان چکیده ملت در خبرگان رهبری متبلور شده است،ابراز کرد:پس از ارتحال امام راحل(ره)،مجلس خبرگان رهبری در اقدامی بجا و شایسته رهبر فرزانه انقلاب را جانشین ایشان انتخاب کردند.

نظرات کاربران