15. خرداد 1397 - 14:30
بیرجندرسا- معاون پژوهش حوزه علمیه خراسان جنوبی گفت: عصبانیت دولت های مستکبر، اعتراض های مداوم قدرت های جهان به نفوذ و اقتدار ایران در منطقه و همچنین تحمیل کردن انواع تحریم ها نشانه موفقیت آمیز بودن اقدامات مقام معظم رهبری است.

حجت الاسلام و المسلمین شیدایی، معاون پژوهش حوزه علمیه خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار بیرجند رسا و در خصوص 14 خرداد و ارتحال حضرت امام خمینی(ره) اظهار کرد: اگر از مردم بخواهیم که امام را تعبیر کنند اکثرشان اینگونه خواهند گفت که امام خمینی(ره) مرد خدا بود و حقیقتا در راه خدا اقدام می کرد و از هیچ کسی ترسی نداشت.

وی افزود: امام راحل در سخت ترین شرایط و حالتی که مریضی به ایشان فشار آورده بود از راز و نیاز با خدا دست نکشید و عبادت های شبانه و گریه های عارفانه ایشان ترک نشد.

معاون پژوهش حوزه علمیه خراسان جنوبی با بیان اینکه باید نگاهمان به ایمان مردان الهی باشد و از آن ها الگو برداریم، خاطر نشان کرد: این مردان قله هایی هستند که قابل دسترسند و چون در عصر ما زندگی کرده اند، بیشتر قابل درک هستند.

حجت الاسلام شیدایی تصریح کرد: باید به این موارد توجه کرد که امام خمینی(ره) چگونه شخصیتی داشتند و برخورد ایشان در مقابل مستکبران شاه، آمریکا، اسرائیل چگونه بود.

وی با بیان اینکه شجاعت امام خمینی(ره) در ایراد سخنانشان، ریشه در توحید و اتصال به خدا داشت، بیان کرد: ارتباط امام راحل با بسیجیان و مردم نیز بسیار قابل تحسین است.

معاون پژوهش حوزه علمیه خراسان جنوبی ادامه داد: باید در شب های قدر دعا کنیم که به سمت همچنین رشد و کمالی برویم و مقتدای ما نیز امام و رهبر انقلاب باشند.

حجت الاسلام شیدایی تصریح کرد: خدار را شاکریم که لعامت و ولایت جمهوری اسلامی و مردمان مظلوم مسلمان و شیعیان حضرت علی(ع) در دست مقام معظم رهبری است زیرا ایشان نیز مردی الهی هستند.

وی در خصوص نافذ بودن سخنان امام خمینی(ره) در بین مردم، عنوان کرد: عامل نفوذ سخنان امام در قلب مردم، صداقت، ایمان و اخلاصی بود که در ایشان وجود داشت و مردم نیز متوجه می شدند، آنچه امام مطرح می کند از روی میل و هوای نفس، حب و بغض های شخصی نیست بلکه از روی ایمان و اعتقاد به خداوند است.

معاون پژوهش حوزه علمیه خراسان جنوبی افزود: مردم در هر زمانی که اخلاص، ایمان و صداقتی که مبتی بر عقلانیت باشد را مشاهده کنند، پیرو آن خواهند بود و امام را نیز انسانی عالم، مجتهد و کسی که اسلام را خوب می فهمد، جهان را خوب می شناسد و در عین حال به راه خودش ایمان دارد و مخلصانه اقدام می کند و در این راه نیز با صداقت پیش می رود، یافته بودند.

حجت الاسلام شیدایی در خصوص شخصیت مقام معظم رهبری نیز گفت: برای درک شخصیت مقام معظم رهبری همین بس که دشمنان انقلاب اسلامی و کسانی که قلبا با نظام مشکل دارند و پیوسته به دنبال توطئه هستند، خود به بی نظیر بودن ایشان اعتراف می کنند و برخی از آن ها نیز اینگونه می گویند که اگر امام خمینی(ره) زنده بود و این ایام را می دید حتما از عملکرد رهبری خوشنود بود و او را تشویق می کرد که چگونه کشتی انقلاب را از بین موج ها و طوفان های سنگین که می توانست کشتی های دیگر ملت ها را از بین ببرد با تدبیری حکیمانه و نگاهی الهی بیرون آورده و حفظ کند.

وی ادامه داد: کارنامه رهبری تا حدی پیش روی ماست که از جمله آن می توان به نفوذ منطقه ای ایران در 30 سال گذشته اشاره کرد.

معاون پژوهش حوزه علمیه خراسان جنوبی یادآور شد: ایران اسلامی امروز در مواجه با اسرائیل به مرزهای این رژیم اشغالگر رسیده است و اکنون نیز بخشی از مرزهای اسرائیل تحت کنترل نیروهای مقاومت است، نیروهایی که توسط  رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری هدایت شده اند.

حجت الاسلام شیدایی بیان کرد: نفوذ در عراق را نیز می توانیم مورد تحلیل قرار دهیم، در حالی که در گذشته جنگ طولانی مدت با رژیم بعث داشته ایم اما اکنون در پارلمان این کشور روحانیونی ضد آمریکایی وجود دارند، و فضا به گونه ای تغییر پیدا کرده است که به لحاظ سیاسی، فرهنگی و حتی نظامی شریک خیلی مهمی برای ایران است.

وی عنوان کرد: عصبانیت دولت های مستکبر، اعتراض های مداوم قدرت های جهان به نفوذ و اقتدار ایران در منطقه و همچنین تحمیل کردن انواع تحریم ها نشانه موفقیت آمیز بودن اقدامات مقام معظم رهبری است.

نظرات کاربران