2. خرداد 1397 - 18:15
مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی:
فتح خرمشهر دستاورد بزرگ مقاومت است
رضایی
بیرجندرسا-مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه فتح خرمشهر دستاورد بزرگ مقاومت است، گفت: این روز، روز فتح ارزش ها بوده و بایستی به نسل جوان تبیین شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام احمد رضایی مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بعد ازظهر امروز در همایش خواهران زینبی در مکتب نرجس بیرجند با اشاره به سوم خرداد، اظهار داشت: سوم خرداد نقطه عطفی در تاریخ بوده است که نباید از اهمیت آن غفلت شود.

وی با بیان اینکه سوم خرداد روز پایداری و ایثار است، تصریح کرد: در این روز دلاوری‌های ماندگاری توسط رزمندگان به ثبت رسیده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه آزادسازی خرمشهر اشاره ای داشت و یادآور شد: براساس سخنی از امام راحل(ره)، "خرمشهر را خدا آزاد کرد".

حجت الاسلام رضایی همچنین ضمن اشاره به بینش عمیق امام خمینی(ره)ابراز کرد: بیاناتی که رهبر معظم انقلاب در زمینه آزادسازی خرمشهر داشتند، نشانگر بینش واقعی و راستین امام خمینی(ره) است.

وی با تاکید بر اینکه رزمندگان در دفاع از حریم کشور فداکاری و ایثار بسیاری انجام داده‌اند، عنوان کرد: بایستی همواره یاد و خاطره شهدای والامقام در جامعه زنده نگه داشته شود.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی ضمن اشاره به امدادهای غیبی در فتح خرمشهر، متذکر شد: در بحث فتح خرمشهر، این شهر مدت 19 ماه در دست عراقی ها بود و همه ما می دانیم که چه بلایی بر سر خرمشهر آمد و طرح فتح خرمشهر از اردیبهشت ماه در ذهن نیروهای انقلابی و بسیجی بود.

حجت الاسلام رضایی تبیین کرد: برخی مواقع می خواهیم با قدرت در جامعه کاری انجام دهیم که اشتباه است و بایستی قبل از انجام هر کار و فعالیتی، توکل به خداوند را فراموش نکنیم.

وی با اشاره به ضرورت عدم غفلت از یاد خدا، ادامه داد: هرجا از خدا غافل نشده ایم موفق شده ایم و هرکجا که خدارا فراموش کرده ایم قافیه را باخته ایم.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی مطرح کرد: ماه مبارک رمضان بهترین فرصت توکل به خدا و انس با قرآن کریم است که باید از لحظه لحظه آن استفاده بهینه شود.

حجت الاسلام رضایی به مجاهدت های امام راحل(ره) در بحث فتح خرمشهر اشاره ای داشت و گفت: ایشان سرتا پا اخلاص بود و به جز خدا به هیچکس و هیچ چیز فکر نمی کرد.

وی افزود: یکی از مهمترین دلایل پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی نیز به برکت مجاهدت های بنیانگذار انقلاب اسلامی بوده است.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: تجربه ثابت کرده است که هر موقع انسان توکل به خداوند داشته باشد و خالصانه ایستادگی کند، به طور یقین به پیروزی و موفقیت می رسد.

حجت الاسلام رضایی با اشاره به این مطلب که که آزادی خرمشهر خواب را از چشمان دشمنان ما ربود، تصریح کرد: حماسه این روز بزرگ برای همیشه در تاریخ کشور جاودان است.

وی در ادامه تاکید کرد: فتح خرمشهر را یک حادثه نمی دانیم، یک واقعه و عملیات نظامی نمی دانیم که آمد و رفت و تمام شد؛ بلکه آن را یک جریان می دانیم، جریانی که پایه گذار آن انبیا(ع) بودند، جریانی که حلقه ای برای تحقق ظهور و در عقبه خودش بعثت، غدیر و عاشورا را با خود به همراه داشت.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه فتح خرمشهر دارای برکات متعددی است، خاطرنشان کرد: از دست رفتن روحیه عراقی ها، مهمترین برکت آن بود چرا که صدام بارها اعلام کرده بود که اگر ایرانیان خرمشهر را فتح کنند کلید بصره را به آنان خواهم داد.

وی تعداد تلفات کشور ما را در فتح خرمشهر به مراتب کمتر از تلفات عراقی ها دانست و خاطرنشان کرد: تعداد 12 تن از شهدای فتح خرمشهر مربوط به شهرستان بیرجند بوده است.

انتهای پیام/

 

 

نظرات کاربران