2. خرداد 1397 - 15:35
سید مجتبی علوی مقدم
بیرجندرسا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه تمامی مراکز دوگانه ساز غیر مجاز در سطح استان باید شناسایی و تعطیل شوند، گفت: جهت ایجاد اشتغال باید از نیروهای متخصص بومی استان برای ارتقاء شرکت های کنترل و بازرسی استفاده کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، سید مجتبی علوی مقدم ظهر امروز در کارگروه معاینه فنی استان، اظهار کرد: تمامی مراکز دوگانه ساز غیر مجاز در سطح استان باید شناسایی و تعطیل شوند.

وی با بیان اینکه مخازن سوخت خودروها به عنوان بمب های ساعتی متحرک در داخل شهر محسوب می شوند، افزود: با همکاری شهرداری گشت هایی در خصوص بازرسی از مراکز معاینه فنی و نظارت بر خودروهای سطح شهر ایجاد خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: طی گشت های ویژه ای که طراحی خواهد شد خودروهایی که فاقد استاندارد های لازم باشند اعمال قانون و توقیف خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر مراکز کنترل و بازرسی مخازن سوخت استان جهت برخی از فعالیت ها از کارشناسان دیگر استان ها استفاده می کنند، گفت: جهت ایجاد اشتغال باید از نیروهای متخصص بومی استان برای ارتقاء شرکت های کنترل و بازرسی استفاده کرد.

علوی مقدم با بیان اینکه در حال حاضر تمامی شهرستان های استان حداقل یک مرکز معاینه فنی خودروهای سبک را دارند، عنوان کرد: مرکز معاینه فنی خودروهای سبک شهرستان خوسف نیز به تصویب و در آینده راه اندازی خواهد شد.

وی ادامه داد: باید اداره کل استاندارد با کمک سازمان صنعت و معدن فراخوانی برگزار کنند تا جهت بازرسی از مراکز فنی استان نیروهای متخصص و بومی انتخاب و دوره های آموزشی در این خصوص برگزار شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه قابل پذیرش نیست مجوز مرکز فنی برای کسی صادر و پس از مدتی به دلیل عدم صلاحیت باطل و به شخص دیگری واگذار شود، بیان کرد: قبل از صدور مجوز باید تمامی بررسی ها انجام شود.

وی بیان کرد: ایجاد دو مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین در دیهوک و طبس نیز در حال پیگیری است.

انتهای خبر/

نظرات کاربران