1. خرداد 1397 - 10:53
علی محمد ذوالفقاری
بیرجندرسا- معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور گفت: پیش بینی شده است که امسال بتوانیم دو هزار و 300 میلیارد تومان جذب منابع مردمی را در امداد داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، علی محمد ذوالفقاری صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: محرومیت زدایی کی از وظایف اصلی و ذاتی کمیته امداد امام خمینی (ره) محسوب می شود و در این راه نیاز به مشارکت مردم دارد.

وی با اشاره به اینکه ترویج محرومیت زدایی و انفاق از مسئولیت های خطیر مشارکت های مردمی است، افزود: مردم در سراسر کشور طی سال گذشته دو هزار و 300 میلیون تومان کمک در راستای محرومیت زدایی داشته اند که تمامی این مبلغ عینا بین نیازمندان توزیع شده است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) کشوربا بیان اینکه هفت میلیون و 500 مشترک صدقات و 800 هزار حامی در طرح های اکرام و محسنین در کشور وجود دارد، عنوان کرد: تمامی افراد جامعه متناسب با توانایی که دارند می توانند در راستای محرومیت زدایی با کمیته امداد همکاری داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه مسکن، اشتغال، آموزش، سلامت، معیشت و جهیزیه از جمله نیازهای اساسی خانواده های نیازمندان در جامعه است، گفت: کمیته امداد همواره به دنبال ارتباط با کل اقتصاد ایران جهت رفع نیاز محرومین است.

ذوالفقاری با بیان اینکه خیریه ها سرفصل های مشترک زیادی با کمیته امداد دارند که می توان از مشارکت آن ها نهایت استفاده را برد، اظهار داشت: کمیته امداد امام خمینی (ره) آمادگی دارد با 36 میلیارد تومان اعتبار تعامل خوبی را با خیره ها جهت محرومیت زدایی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه استفاده از نرم افزارهای اینترنتی در بستر تلفن های همراه می تواند توسعه مشارکت های مردمی را به دنبال داشته باشد، افزود: امروز افزایش اطلاعات خیرین در دستور کار کمیته امداد است چراکه تنها در این صورت اعتماد و مشارکت بیشتری را خواهیم داشت.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور ادامه داد: در سال گذشته بیش از 300 میلیارد تومان صدقات و 370 میلیارد تومان زکات اعم از واجب و مستحب در سطح کشور جمع آوری شده است.

وی با بیان اینکه حدود یک هزار مرکز نیکوکاری فعال در سطح کشور وجود دارد، اظهار داشت: طی سال گذشته 101 میلیارد تومان زکات فطریه در سطح کشور جمع آوری و در مساجد بین نیازمندان توزیع شده است.

انتهای خبر/

نظرات کاربران