31. ارديبهشت 1397 - 23:48
بیرجندرسا- استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه باید در صلاحیت سنجی سرمایه گذاران دقت بیشتری صورت گیرد، گفت: تقاضای تجدید نظر در قوانین منابع طبیعی ارائه شده لذا همه باید در رفع این مشکل تلاش کنیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، محمدمهدی مروج الشریعه شب گذشته در جلسه شورای معادن استان، اظهار کرد: یک شرکت سرمایه گذار باید برای ارائه گزارشات خود ادبیات و مولفه های لازم را در نظر داشته باشد.

وی با بیان اینکه سرمایه گذران باید به گونه ای گزارشات خود را ارائه دهند که به محتوای اصلی آن لطمه ای وارد نشود، افزود: چشم اندازهای سرمایه گذاری معدن در استان باد مشخص شود.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه باید در صلاحیت سنجی سرمایه گذاران دقت بیشتری صورت گیرد، گفت: برخی از سرمایه گذران معدنی قصد تعطیلی معادن را دارند و از امکانات اقتصادی استان استفاده می کنند لذا باید در واگذاری طرح های معدنی عمیق تر تفکر کرد.

وی با اشاره به پتانسیل های معدنی استان، عنوان کرد: تقاضای تعطیلی واحدهای معدنی استان به دلیل مشکل بازار شایسته نیست چراکه نوسانات بازار در تمام کشور وجود دارد.

مروج الشریعه با بیان اینکه مشکلات بازار دلیل موجهی برای تعطیلی واحدهای معدنی استان نیست، اظهار داشت: مسئولین استان باید بدانند که معدن موتور محرک اقتصادی استان است لذا باید به عنوان مهم ترین اولویت های استان به آن توجه کرد.

وی با اشاره به اینکه باید شرایطی فراهم شود که سرمایه گذاران معدنی به سهل ترین روش ها جذب شوند، بیان کرد: خام فروشی از دلایل اصلی تعطیلی واحدهای معدنی است لذا باید جلوی این ضرر را گرفت.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه منابع طبیعی عواقب امور را می داند به همین جهت با برخی از موارد معدنی سخت گیری می کنند، افزود: تقاضای تجدید نظر در قوانین منابع طبیعی را داده ایم و همه باید در رفع این مشکل تلاش کنیم.

وی با اشاره به اینکه معادن استان باید به سرمایه گذاران واقعی واگذار شود چراکه در این صورت به توسعه خواهیم رسید، گفت: مردم به رفع مشکلات اشتغال از طریق معادن امیدوارند و تاوان تعطیلی معادن را پس می دهند.

انتهای خبر/

نظرات کاربران