29. ارديبهشت 1397 - 18:59
بیرجندرسا- استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر جذب سرمایه گذار برای طرح های بزرگ اشتغال، گفت: متاسفانه اخیرا سرمایه گذارانی به استان آمدند اما به دلیل نبود مشوق های لازم امکان جذب آن ها وجود نداشته است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، مهدی مروج الشریعه ظهر امروز در جلسه مشترک کارگروه تخصصی اشتغال و کمیسیون هماهنگی بانکهای استان با تاکید بر اینکه دستگاه های اجرایی باید به دنبال جذب سرمایه گذار در طرح های کلا باشند، اظهار کرد: نباید در سطح سرمایه گذاری ها در استان ثابت بمانیم.

وی با بیان اینکه برای گرفتن سهمیه متمرکز باید طرح های بزرگ را مد نظر داشته باشیم، افزود: قوانین دست و پاگیر در حوزه سرمیاه گذاری باید احصاء و برای آن چاره اندیشی شود.

استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: سقف منابع مالی باید بر اساس سقف تقاضا تنظیم شود لذا برای طرح های بزرگ باید به دنبال منابع مالی باشیم.

وی با اشاره به نبود مشوق های خوب همچون تسهیلات یارانه دار برای سرمایه گذاران، گفت: متاسفانه اخیرا سرمایه گذارانی به استان آمدند اما به دلیل نبود مشوق های لازم امکان جذب آن ها وجود نداشته است.

مروج الشریعه ادامه داد: با وجود اینکه طی سال گشذته 10 تفاهم نامه سرمایه گذاری در استان منعقد شد اما تنها شش مورد اجرایی و مابقی بی نتیجه مانده است.

وی با بیان اینکه باید برای استان خراسان جنوبی یارانه و مشوق سرمایه گذاری در نظر گرفته شود، عنوان کرد: در حال حاضر پنج طرح بزرگ اشتغال با اعتبار ۲۲۰ میلیارد تومان در استان وجود دارد.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه مشکلات امروز استان به دلیل نگاه تمرکزگرایی در مرکز کشور است، افزود: کمیته بازاریابی طرح ها و پروژه های اشتغال باید در استان تشکیل شود.

نظرات کاربران