29. ارديبهشت 1397 - 18:01
سید علی هاشم آبادی
بیرجندرسا- مدیر آب و فاضلاب شهری بیرجند مدیر آب و فاضلاب شهری بیرجند با اشاره به اینکه بر اساس قیمت تمام شده نهایی فروش آب در بیرجند پایین است، گفت: اعتبارات تنها بر روی کاغذ رقم های خوبی است اما در واقع تخصیص ها بسیار پایین و مانع جبران عقب ماندگی های استان است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، سید علی هاشم آبادی ظهر امروز در جلسه شورای شهر بیرجند با بیان اینکه سطح آب دهی سفره های آب در شهر بیرجند به دلیل خشکسالی های پیاپی کاهش پیدا کرده است، افزود: در حال حاضر تعداد شش مخزن با ظرفیت 40 هزار متر مربع در سطح شهر بیرجند وجود دارد.

مدیر آب و فاضلاب شهری بیرجند با اشاره به اینکه آب مورد نیاز مردم از چهار حلقه چاه و چهار دشت رکات، سربیشه، علی آباد و مرک تامین می شود، گفت: علی رغم اینکه مجوز برداشت آب از این چاه ها 950 لیتر بر ثانیه است اما متاسفانه امکان برداشت بیشتر از 880 لیتر بر ثانیه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 10 هزار مترمکعب کمبود مخزن در شهری بیرجند وجود دارد که تامین این کمبودها نیازمند چهار میلیارد تومان اعتبار است، عنوان کرد: اصلاح و بازسازی 140 کیلومتر شبکه آب بیرجند نیز به 24 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

هاشم آبادی ادامه داد: بر اثر خشکسالی های اخیر در استان آب مورد نیاز  باعث شوری شده است و تصفیه خانه ای که از سال 93 برای این مهم وارد مدار شده قیمت تمام شده آب را افزایش می دهد.

وی با اشاره به تخصیص بسیار پایین اعتبارات، تصریح کرد: در سال 95 حدود پنج میلیارد و 300 میلیون تومان اعتبار داشته ایم که متاسفانه تنها پنج درصد از آن ها تخصیص داده شده است که این رقم ها ما را به جایی نخواهد رساند.

مدیر آب و فاضلاب شهری بیرجند با بیان اینکه رقم ها تنها بر روی کاغذ خوب است اما در عمل تخصیص داده نمی شود، اظهار داشت: از اعتبارات سال گذشته که حدود هفت میلیارد و 600 میلیون تومان بوده تنها 25 درصد تخصیص یافته است.

 وی با اشاره به اینکه 51 هزار مشترک در شهری بیرجند انشعابات فاضلاب دارند، افزود: با وجود اینکه 65 درصد مردم بیرجند از انشعاب فاضلاب بهره مندند اما هنوز به 140 کیلومتر انشعاب فاضلاب در شهر نیاز داریم.

انتهای خبر/

نظرات کاربران