28. ارديبهشت 1397 - 15:29
مختاری
بیرجندرسا-امام جمعه موقت شهرستان بیرجند با بیان اینکه پیشرفت‌های جمهوری اسلامی در عرصه‌های مختلف نتیجه مقاومت و ایستادگی است وگرنه با سازش و مذاکره همان رژیم طاغوت می‌بودیم، گفت: کشورهای آزادی‌خواه با تمام توان از ملت مظلوم فلسطین حمایت کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد مختاری ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه شهرستان بیرجند اظهار داشت: انسان اگر به انسانیت واقعی برسد به تمام خوبی‌ها دست می‌یابد لذا باید برای رسیدن به رهنمودهای قرآن و قله‌های انسانیت تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه متأسفانه عده‌ای چون انسان واقعی نیستند و انسانیت خود را فراموش کردند در پیچ‌وخم زندگی راه را گم کرده و خداوند و آخرت را فراموش کردند، افزود: اگر انسان، انسان باشد شایسته است که ملائکه و جبرئیل بر او سجده کنند.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند با اشاره به مناسبتهای هفته گفت: اول خردادماه روز بهره‌وری و بهینه‌ساز مصرف آب است بهینه‌سازی مصرف از ضرورت‌های مهم کشور است که دولت و ملت باید دست در دست هم دهند تا مصرف بهینه‌سازی شود.

مختاری با گرامیداشت سوم خردادماه و یاد و خاطره شهدای فتح خرمشهر، افزود: مهم‌ترین مسئله کشور را برجام بی‌فرجام است همچنین مهم‌ترین مسئله خارجی و منطقه‌ای نیز مسئله فلسطین و انتقال سفارتخانه آمریکا به بیت‌المقدس و ظلم سازمان‌یافته‌ای که دنیای غرب به دنبال اسلام می‌کند، است.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند گفت: 7 رمضان سالروز وفات حضرت ابوطالب پدر امام علی(ع) است، و حضرت ابوطالب جزو سابقین در راه اسلام و اولین مؤمنین به پیامبر(ص) بود و اگر زحمات وی نبود، امکان ادامه راه برای پیامبر(ص) میسر نمی‌شد.

تنها راه نتیجه‌بخش مقاومت است نه مذاکره

مختاری با بیان اینکه آنچه طی 70 سال اخیر در فلسطین اتفاق افتاده نشان می‌دهد که تنها راه نتیجه‌بخش مقاومت است نه مذاکره، افزود: بلکه پیشرفت‌های جمهوری اسلامی در عرصه‌های مختلف نتیجه مقاومت و ایستادگی است وگرنه با سازش و مذاکره همان رژیم طاغوت می‌بودیم.

وی با بیان اینکه برائت و بیزاری خود را از آمریکا و اسراییل و تمام کسانی که با سکوت خود به ملت فلسطین ظلم می‌کنند را اعلام می کنیم، اظهار داشت: از کشورهای آزادی‌خواه و جمهوری اسلامی می‌خواهیم با تمام توان از ملت مظلوم فلسطین حمایت و در این جهت ملاحظه هیچ قدرت استکباری را نداشته باشند.

امام جمعه موقت بیرجند گفت: سازمان آزادی‌بخش فلسطین تفکر کنار آمدن با رژیم غاصب صهیونیستی را داشت که بعد از گذشت 70 سال علی‌رغم مبارزات متعدد چیزی عایدشان نشد و اگر انقلاب اسلامی نمی‌بود دشمنان تمام فلسطین را به سیطره خود در آورده و سیاست نیل تا فرات را اجرا می‌کردند.

آمریکایی‌ها از سال 82 اصرار به برجام داشتند

مختاری بیان داشت: آمریکایی‌ها از سال 82 اصرار به برجام داشتند، اما بعد از گذشت 10 سال مذاکرات آغاز و تصمیمات لازم گرفته شد که برای جمهوری اسلامی نتیجه‌ای جز بازی دادن و فریبکاری در برنداشت، در طول 40 سال بعد از انقلاب اسلامی و 70 سال بعد از اشغال فلسطین (از سال 1948 تاکنون) مردم و مسؤولان در داخل و خارج دو تفکر کلی را دنبال می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: فرهنگ مادی‌گرای غرب فرهنگ منافع است و اگر لازم باشد اخلاق و انسانیت را زیر پا می‌گذارند که نمونه بارز آن را در کشورهای سوریه، یمن، فلسطین و عراق مشاهده می‌کنیم.

انتهای پیام/

نظرات کاربران