27. ارديبهشت 1397 - 11:27
علوی مقدم
بیرجندرسا-معاون امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: جهاد کشاورزی و منابع طبیعی استان برای مهار روان آب‌های حاصل از باران برنامه‌ مدونی تدوین کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، به نقل از خبرگزاری مهر، مجتبی علوی مقدم با اشاره به باران‌های اخیر و جاری شدن سیل بیان کرد: با توجه به اخطاریه‌های هواشناسی و مدیریت بحران استانداری، متولیان در آمادگی لازم بودند.

وی با بیان اینکه این باران خسارت‌هایی را به زیرساخت‌ها وارد کرده است، گفت: همچنین متأسفانه دو نفر در جریان آب جان داده و در ۱۵ کیلومتری از مسیر اصلی یافت شده‌اند.

علوی مقدم با اشاره به خسارت‌های وارده باران به احشام، باغ ها و واحدهای مسکونی در برخی از شهرستان‌های استان بیان کرد: تیم های نظارتی در حال ارزیابی بوده که بعد از آسیب‌شناسی با اولویت‌بندی به رفع نواقص بپردازیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: علاوه بر این بخشی از عملیات بازگشایی معابر و راه‌ها نیز در دستور کار قرار گرفته است.

علوی مقدم با اشاره به اهمیت مهار روان آب‌ها بیان کرد: باید منابع طبیعی و جهاد کشاورزی استان برای این امر برنامه‌ مدونی تدوین کنند.

وی با بیان اینکه باید از این فرصت طلایی و محدود، حداکثر بهره را ببریم، گفت: مهار روان آب‌ها به عنوان یک منبع آبی می‌تواند مشکلات زیادی را از بخش کشاورزی رفع کند.

علوی مقدم با بیان اینکه همچنین مهار آب باران نقش شایسته‌ای در کاهش خسارت‌ها دارد، افزود: شهروندان نیز باید به اخطاریه‌های هواشناسی توجه کنند و در مسیر رودخانه‌های فصلی قرار نگیرند.

وی از آماده‌باش ۳۵ تا ۴۰ گروه امدادی خبر داد و اظهار کرد: امید است با همکاری شهروندان و تلاش‌های این نیروها، شاهد خسارت‌ها نباشیم.

انتهای پیام/

نظرات کاربران