26. ارديبهشت 1397 - 14:08
مدیرعامل مجمع خیرین مسجدساز کشور:
باید نیازسنجی و اولویت سنجی در ساخت مساجد مدنظر باشد
مظفر
بیرجندرسا-مدیرعامل مجمع خیرین مسجد ساز کشور گفت: می‌توان به جای ساخت مساجد میلیاردی مساجدی با قیمت‌های پایین‌تر ساخت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، محمود مظفر ظهر امروز در اولین مجمع خبرین مسجدساز خراسان جنوبی اظهار داشت: وظیفه ساخت مسجد برعهده انسان های مومن است و برای این امر باید نیت و زمین و پول انسان پاک باشد تا مسجد خیر و برکت و رونق داشته باشد.

وی با بیان اینکه خراسان‌جنوبی سومین استانی است که مجمع خیرین مسجدساز در آن شکل گرفت، افزود: ساخت مسجد در مناطق محروم و پُرجمعیت در دستور کار مجمع خیرین مسجدساز قرار دارد.

مدیرعامل مجمع خیرین مسجدساز کشور گفت: مجمع خیرین مسجدساز تا پایان امسال در تمام استان‌ها ایجاد می‌شود باید امر مسجدسازی با مشارکت مردم همراه باشد و دولتی‌ها بیشتر تسهیل گر باشند.

مظفر با بیان اینکه زمین و پولی که صرف ساخت مسجد می‌شود باید پاک باشد لذا نباید هر پولی را وارد این امر کرد چرا که خیر و برکت ندارد افزود: باید نیازسنجی و اولویت سنجی در ساخت مساجد مدنظر باشد.

وی بیان داشت: باید اطلاعات کاملی از مساجد در حال ساخت و مورد نیاز در استان ‌ها تهیه شود تا خیران هدایت شوند و با آگاهی کامل در این زمینه همکاری و مشارکت کنند.

مدیرعامل مجمع خیرین مسجدساز کشور گفت: می‌توان به جای ساخت مساجد میلیاردی مساجدی با قیمت‌های پایین‌تر ساخت.

مظفر با انتقاد از انجام هزینه‌های میلیاردی غیرضروری برای زرق و برق بیشتر در بعضی از مساجد، ادامه داد: باید مساجد ساده و کم هزینه در تمام کشور ساخته شود و مردم در ساخت آن مشارکت و نقش داشته باشند

وی خاطرنشان کرد: معتقدیم اگر هر شخصی در هر ماه، هزار تومان برای ساخت مسجد کمک کند،‌ می‌توانیم سالیانه یک میلیارد تومان اعتبار برای ساخت مساجد کسب کنیم.

انتهای پیام/

نظرات کاربران