24. ارديبهشت 1397 - 14:54
مسئول دبیرخانه علمی آسیب‌های اجتماعی خراسان‌جنوبی:
اردوی "بانوی شاد" ویژه بانوان خانه دار در بیرجند برگزار شد
شاد
بیرجندرسا-مسئول هماهنگی دبیرخانه علمی آسیب‌های اجتماعی خراسان‌جنوبی گفت: اردوی بانوی شاد ویژه بانوان خانه دار به همت دبیرخانه علمی آسیب‌های اجتماعی خراسان جنوبی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، لیلا محمودی اظهار کرد: پیرو انعقاد تفاهم‌نامه جهاددانشگاهی و دفتر فرهنگی و اجتماعی استانداری با عنوان "بیا در مورد افسردگی حرف بزنیم" اردوی بانوی شاد با شرکت بیش از 30 نفر روز گذشته 23 اردیبهشت ماه برگزار شد.

وی صرف صبحانه در هتل جهانگردی، بازدید و معرفی جاذبه‌های گردشگری روستای فورگ، بازدید از اقامتگاه بوم گردی خراشاد، برگزاری نماز جماعت در روستای خراشاد، موسیقی سنتی و مشاعره را از برنامه‌های اجرا شده در این اردو اعلام کرد و افزود: افزایش اطلاعات نسبت به بناهای تاریخی شهر و دانستنی‌های گیاهان دارویی از دیگر برنامه‌های این اردو بود.

مسئول هماهنگی دبیرخانه علمی آسیب‌های اجتماعی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: این طرح به عنوان یک سیاست تشویقی برای ترویج کتابخوانی، ویژه شرکت کنندگان مسابقه «کتابخوانی به سوی آرامش» برگزار شد که علاوه بر آن، مددجویان کمیته امداد (بانوان سرپرست خانوار ) وبهزیستی(مادران دارای فرزند معلول) نیز از این اردو بهره مند شدند.

محمودی با بیان اینکه اسامی برندگان مسابقه کتابخوانی نیز در این برنامه اعلام شد، تصریح کرد:کتاب« شفای کودک درون» زهرا حسینی فر و سمیه مرتضوی، کتاب «تحلیل رفتار متقابل»، فرزانه صدرمقدم و طیبه پاسبان به عنوان برگزیدگان این مسابقه انتخاب شدند.

وی ادامه داد: کتاب «مادر کافی» بهاره اولادی و سیده طاهره موسوی و کتاب«پشت هر رنج یک اشتباه وجود دارد»، کبری بستانی به عنوان برندگان دیگر این مسابقه معرفی شدند.

مسئول هماهنگی دبیرخانه علمی آسیب‌های اجتماعی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه برگزاری این اردو آشنایی با جاذبه‌های گردشگری استان در کنار ایجاد روحیه شادی و نشاط را به دنبال دارد، افزود: طبق نظرسنجی انجام شده، رضایتمندی حاضرین از طرح در سطح بالایی بود و خواستار تکرار این گونه از برنامه ها بودند.

محمودی بیان کرد: در اجرای این اردو به دنبال تحقق شعار دبیرخانه علمی آسیب‌های اجتماعی استان با عنوان " بر سر آنم که گر ز دست برآید، دست به کاری زنم که غصه سرآید " هستیم.

وی یادآور شد: شاهد حضور فعال بانوان خانه دار در این اردو بودیم که این امر نشان دهنده رغبت بانوان در افزایش روحیه نشاط و شادابی در زندگی است.

انتهای پیام/

نظرات کاربران