16. ارديبهشت 1397 - 16:46
هنری
بیرجندرسا-رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی با اشاره به طرح اعتلای جهادی در استان، گفت: در این طرح، مشکلات اعزام گروه های جهادی و آسیب های فعالیت گروه ها به صورت کارشناسی مورد بررسی قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، مهدی هنری رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی بعدازظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک پیشاپیش هفته بسیج سازندگی، اظهار کرد: بر کسی پوشیده نیست که پایه بسیج سازندگی بر فعالیت گروه های جهادی تشکیل شده و ماموریت های متعددی در راستای محرومیت زدایی بر دوش بسیج سازندگی قرار دارد.

وی با بیان اینکه سه اصل خدمت رسانی به محرومین جامعه، توانمندسازی و آموزش از جمله فعالیت های گروه های جهادی است، تصریح کرد: براساس مقتضیات و همچنین نیازهای روز جامعه برنامه های دیگری نیز تدوین می گردد.

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی از فعالیت بسیج سازندگی در همه شهرستان های استان خبر داد و افزود:بسیج سازندگی در استان؛سازمانی چابک،منعطف و جوان است که نباید از اهمیت آن غفلت شود.

هنری با اشاره به این که در سطح استان، تعداد ۲۲۷ گروه جهادی سطح بندی شده فعالیت می کند، خاطرنشان کرد: از تعداد مذکور، ۱۸۰ گروه عادی، ۴۶ گروه فعال و یک گروه ویژه وجود دارد.

هنری ضمن اشاره به انعقاد تفاهم نامه های بسیج سازندگی استان با برخی ادارات و سازمان ها، یادآور شد: در راستای تفاهم نامه های مذکور، بیش از ۲۳۳ پروژه به مبلغ ۵ میلیارد تومان تکمیل شده است.

وی پای کار آمدن مردم را یکی از موضوعات مطرح در بحث پروژه های عمرانی محرومیت زدایی اعلام کرد و افزود: مشارکت مردم سبب می شود که پروژه ها هم به لحاظ کمی و هم به لحاظ کیفی زودتر به نتیجه برسد.

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی در ادامه صحبت هایش به طرح اعتلای جهادی در خراسان جنوبی اشاره ای داشت و گفت: در قالب این طرح، به بررسی مشکلات اعزام گروه های جهادی و آسیب های فعالیت این گروه ها پرداخته ایم.

هنری از عدم تمرکز فعالیت ها در نقاط مشخص و مستمر نبودن فعالیت ها به عنوان یکی از مشکلات گروه های جهادی یاد کرد و افزود: عمده تلاش مان آن است که تا پایان اردیبهشت ماه جاری، مناطق هدف گروه های جهادی دقیقا مشخص شود.

وی از اعزام ۱۴هزار نفر در قالب ۹۲۰ گروه جهادی به مناطق محروم استان طی سال گذشته خبر داد و گفت: از تعداد مذکور، ۸۸۰ نفر در قالب گروه های جهادی مهمان خدمت ارائه کردند.

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی با بیان اینکه بازاریابی یکی از اساسی ترین مشکلات حوزه اشتغال در روستاهای خراسان جنوبی است، ابراز کرد: در حوزه اشتغال یکسری برنامه های کوتاه مدت، بلند مدت و اعتمادساز در دستور کار قرار دارد.

هنری از وجود تعداد ۴۳۵ کارگروه کمک اشتغال روستایی در خراسان جنوبی خبر داد و یادآور شد: در سال ۹۶، چهار میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات کمک اشتغال روستایی در استان توسط بسیج سازندگی پرداخت شده است.

وی ضمن اشاره به مهمترین برنامه های بسیج سازندگی طی هفته جاری، تبیین کرد: برگزاری همایش رسم هجرت و فراخوان جشنواره عکس با موضوع فقر و محرومیت از جمله برنامه های مذکور است.

هنری در پایان اذعان داشت: در نوروز سال جاری نیز هزار و ۳۰۰ نفر در قالب ۷۳ گروه جهادی به مناطق محروم استان اعزام شدند که ۶ گروه نیز گروه جهادی مهمان بوده اند.

انتهای خبر/

نظرات کاربران