10. ارديبهشت 1397 - 14:03
مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی خبر داد
برگزاری نمایشگاه طرح ضیافت در بیرجند
نمایشگاه بهاره
بیرجندرسا-مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: براساس تقویم پیش‌بینی شده نمایشگاه طرح ضیافت پیشنهاد می‌شود که این نمایشگاه از ۲۳ تا ۲۸ اردیبهشت‌ماه جاری برگزار و در آن کالاهای مورد نیاز مردم در ماه مبارک رمضان عرضه شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی در جلسه امروز کمیسیون تنظیم بازار خراسان‌جنوبی به مواردی اشاره داشت که اهم آن در زیر می آید:

 

- سهمیه شکر تنظیم بازار استان 350 تن با قیمت هر کیلو 2 هزار و 722 تومان، برنج سهمیه استان 639 تن ابلاغی وزارت‌خانه که 576 تن تخصیص یافت، مرغ منجمد 660 تن و گوشت منجمد 38 تن و 841 کیلوگرم در استان توزیع شد.

- طرح نظارت بر بازار از 7 بهمن سال گذشته آغاز و تا نیمه فروردین‌ماه سال جاری ادامه داشت.

- در روزهای اخیر برخی از دامداران اعتراضاتی مبنی بر افزایش قیمت نهاده‌ها و پایین بودن قیمت شیر داشته و خواهان اقدام مسؤولین در این زمینه هستند.

- این موضوع در جلسه مورخ 21 آذرماه سال گذشته کمیسیون تنظیم باز استان مطرح و به دنبال آن با افزایش قیمت شیر تا سطح میانگین استان‌های همجوار موافقت شد.

- کارخانجات در صورتی مجاز هستند قیمت محصولات لبنی را افزایش دهند که به همان میزان، قیمت خرید شیر از دامداران استان را نیز افزایش داده باشند و در نهایت با توجه به کشش بازار مقرر شد که قیمت‌ها به میزان 10 درصد افزایش یابد.

- براساس تقویم پیش‌بینی شده نمایشگاه طرح ضیافت، پیشنهاد می‌شود که نمایشگاه از 23 تا 28 اردیبهشت‌ماه جاری برگزار و در آن کالاهای مورد نیاز مردم در ماه مبارک رمضان عرضه شود.

انتهای پیام/

نظرات کاربران