10. ارديبهشت 1397 - 13:34
دبیر اجرایی خانه کارگری خراسان جنوبی:
حمایت از کالای ایرانی، حمایت از کارگر ایرانی است
میرابی
بیرجندرسا-دبیر اجرایی خانه کارگری خراسان جنوبی با بیان اینکه حمایت از کالای ایرانی یعنی حمایت از کار کارگر ایرانی و حمایت از تولیدات ایرانی، گفت: کارگران، امسال نقش کلیدی ای در تحقق شعار سال دارند چراکه خروجی کار و تولید آنها برای جامعه مهم است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، کارگران به عنوان تاثیرگذارترین افراد در اقتصاد کشور از جایگاهی بالا برخوردار هستند که باید همواره در راستای استفاده از ظرفیت های آنها از آنها قدر دانی کرد.

درواقع کارگران نقش به سزایی در تحقق شعار سال یعنی "حمایت از کالای ایرانی" دارند، همانطور که در تحقق شعار سال گذشته یعنی "اقتصاد مقاومتی" ایفاگر نقش سربازان این شعار بودند.

کارگران یک جامعه که در واقعه همان زحمت کشان یک جامعه محسوب می شوند، قشر کارگری هستند که زحمات زیادی را متحمل می شوند، اما عدم پاسخگویی به نیاز ها و مشکلات آنها، سالهاست که به قوت خود باقی مانده است.

در این راستا به سراغ دبیر اجرایی خانه کارگری خراسان جنوبی رفته، تا از این باب از کارگران زحمت کش حمایت و قدردانی کنیم.

ام البنین میرابی در گفت وگو با خبرنگار بیرجند رسا، اظهار کرد: با توجه به اینکه شعار امسال، سال حمایت از کالای ایرانی از طرف مقام معظم رهبری نامگذاری شده است، می توان گفت که هر روز امسال، روز کارگر محسوب می شود.

وی با بیان اینکه حمایت از کالای ایرانی یعنی حمایت از کار کارگر ایرانی، یعنی حمایت از تولیدات ایرانی، گفت: کارگران، امسال نقش کلیدی ای در تحقق حمایت از کالای ایرانی دارند چراکه خروجی کار و تولید آنها برای جامعه مهم است.

کار مرغوب، اقتصاد را متحول می کند

دبیر اجرایی خانه کارگری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه بیش از 42 میلیون نفر تحت حمایت بیمه تامین اجتماعی هستند، افزود: این رقم بیانگر این مطلب است که بیش از نیمی از جمعیت ایران را کارگران تشکیل می دهند لذا این جمعیت نقش مهمی در اقتصاد یک کشور را می توانند ایفا کنند.

میرابی یادآور شد: کارگران در سال گذشته که سال اقتصاد مقاومتی بود، سربازان خط مقدم اقتصاد مقاومتی محسوب می شدند و امسال هم نقش مهمی در عرصه رقابت تولیدات داخلی  دارند.

وی با بیان اینکه کار مرغوب، اقتصاد را متحول می کند، افزود: کارگران و کارفرمایان باید در تولید خود، کیفیت را مدنظر داشته باشند تا اقتصاد ایران متحول شود.

تشکل های کارگری، نماینده مستقلی ندارند

دبیر اجرایی خانه کارگری خراسان جنوبی خانه کارگری را یکی از قدیمی ترین تشکل های کارگری عنوان کرد و گفت: خانه کارگری در همان سال های ابتدای انقلاب، تشکیل شده است.

میرابی مشکل کارگران و تشکل های کارگری را نبود نماینده مستقل کارگری دانست و افزود: ما تنها یک نماینده کارگری در خانه کارگر داریم که خود این مسئله از مشکلات ما محسوب می شود.

وی با بیان اینکه حتی قراردادهای موقت کارگری، ناشی از قانون است، خاطرنشان کرد: تمامی مشکلات کارفرمایان و کارگران می تواند از طریق قانون و مجلس حل شود.

فرهنگ کار و کارکردن در جامعه باید نهادینه شود

دبیر اجرایی خانه کارگری خراسان جنوبی اظهار کرد: در راستای تحقق شعار سال، نیاز به فرهنگ سازی داریم و نهادهایی مانند اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی و همچنین صنعت، معدن و تجارت می توانند با ایجاد شرایط خاص، از تولیدات کارگران و کارفرمایان حمایت کنند.

میرابی تصریح کرد: فرهنگ کار، کار کردن و خرید محصولات ایرانی باید در بین مردم به یک فرهنگ ارزشی نهادینه شود تا در حوزه اقتصاد حرفی بریا گفتن داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: خراسان جنوبی به عنوان استان پایلوت قصد دارد که میان تشکلات کارگری و کارفرمایی پیوند عمیقی ایجاد کند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران