4. ارديبهشت 1397 - 18:54
مولوی حقیقی
بیرجندرسا-خواننده انقلابی استان گفت: باتوجه به این‌که در واقعه طبس، کم‌ترین فیلم را تولید کرده بودند، براین آمدیم که اثری را تولید کنیم و روایتی متفاوت از رویداد تاریخی شکست آمریکا در صحرای طبس را به صورت نماهنگ ارائه کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، عبدالله مولوی‌حقیقی از خوانندگان انقلابی و جوان استان خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران به جدیدترین اثر خود با عنوان ابابیل اشاره کرد و گفت: این نام برگرفته از ماجرای حمله ابرهه به خانه خدا است.

وی افزود: باتوجه به این‌که در واقعه طبس، کم‌ترین فیلم را تولید کرده بودند، براین آمدیم که اثری را تولید کنیم و روایتی متفاوت از رویداد تاریخی شکست آمریکا در صحرای طبس را به صورت نماهنگ ارائه کنیم.

خواننده انقلابی استان با اشاره به اینکه این اثر در استان خراسان جنوبی و بخشی در مشهد تولید شده است گفت: ویژگی خاص این اثر روایتی کاملا متفاوت از زبان راننده اتوبوس که بازیگر نقش اول بود، از لحظه‌ای که سربازان آمریکایی جلوی اتوبوس را گرفتند رخ داد و به تصویرکشیدن اتفاقاتی که در صحرای طبس برای آن‌ها رخ داد به صورت نماهنگ می باشد.

مولوی‌حقیقی درخصوص نهادهایی که در تولید این اثر همکاری داشتند بیان داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خراسان جنوبی، پایگاه‌های بسیج، گردان تکاوری امام حسین علیه‌السلام، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و همچنین مدیرکل صداوسیمای خراسان جنوبی از جمله نهادها و افرادی بودند که از این اثر حمایت کردند.

وی با بیان اینکه این اثر کاملا به صورت خودجوش انجام شده گفت: با کمک یکی از دوستان عزیزم آقای محمدرضا سلطانپور که تهیه کننده و کارگردان اثر بودند، طرح را آماده کردیم و با کمکی که آقای مهدی رحیم‌آبادی در حوزه فیلم‌نامه انجام دادند، کاری انجام شد تا به واقعه طبس بسیار نزدیک باشد.

خواننده انقلابی استان افزود: تمام سعی بنده و گروه بر این بوده تا بر اساس موسیقی و شعری که گفته شده و ایده‌پردازی‌هایی که جوانان انقلابی در این اثر کردند، گوشه‌ای از رویداد باعظمت و تاریخی شکست امپراطوری کفر یعنی آمریکا در صحرای طبس برای نسل جوان و حاضر و آینده به صورت کار موزیک‌ویدئو تولید کنیم.

مولوی‌حقیقی تصریح کرد: واقعه طبس مصداق حمله لشکر ابرهه بود که به جنگ با خدا رفتند که در آن، پرندگان که مأمور خداوند بودند در آسمان پدیدار شدند و با پرتاب سنگ آن‌ها را شکست دادند که در سوره فیل در قرآن کریم کاملا به آن اشاره شده است.

وی با بیان اینکه برخی از افراد معتقدند نباید واقعه طبس و شکست مفتضحانه آمریکا و پدیدارشدن دست قدرت خداوند در حمایت از انقلاب اسلامی را فراموش کرد، گفت: انقلاب اسلامی در سال‌های اول پیروزی، یک نهال رو به رشد بود و از هر طرف، از خارج و داخل، ضربه می‌خورد اما دشمنان نتوانستند به ان ضربه بزنند و حتی خودشان گرفتار منجلاب شکست شدند.

این خواننده انقلابی متذکر شد: امروز که انقلاب اسلامی یک درخت تنومند شده به وضوح می‌بینیم که دشمنانِ اسلام نه‌تنها در مقابل انقلاب اسلامی نتوانستند عرض‌اندام کنند بلکه در جنگ‌های نیابتی هم که قصد تحقیر ایران را داشتند، خودشان آن‌چنان گرفتار شدند که تنها راه برای آن‌ها این بود که با حقارت منطقه را ترک کنند که این‌ها، همه ثمره میوه‌های درخت تنومند انقلاب اسلامی است.

پاسخ کار فرهنگی باطل، کار فرهنگی حق است

مولوی‌حقیقی با بیان اینکه در جنگ نرم و فرهنگی همان‌طور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند، پاسخ کار فرهنگی باطل، کار فرهنگی حق است که کار فرهنگی حق نیازمند مشخصه‌هایی از جمله اخلاص و زمان‌شناسی، تقوا و احساس تکلیف می باشد.

وی افزود: آن‌چه که نیاز مبرم در جبهه جنگ نرم است، آشنایی نسل‌های سوم، چهارم و پنج انقلاب با آرمان‌های نظام و انقلاب است و اولین قدم برای این شناسایی، کادرسازی است که این یعنی من عبدالله مولوی‌حقیقی، عبدالله مولوی‌حقیقی‌هایی از نسل‌های بعد انقلاب در این زمینه پرورش دهم و ان‌شاءالله این کار را هم خواهم کرد.

این خواننده انقلابی یادآور شد: انقلاب ما پستی و بلندی‌های فراوانی دارد و خواهد داشت و این ما هستیم که باید تلاش کنیم از قطار انقلاب اسلامی جا نمانیم که اگر جا ماندیم ممکن است از اشرف‌ها، جم‌ها یا من و توها سردر بیاوریم که در این صورت، نه‌تنها، آرمان‌هایمان را به بهانه خیلی کم فروختیم بلکه کشورمان ایران را نیز به هزنیه‌ی کمتر از آن یعنی مُفتِ مُفت از دست دادیم و آن‌گاه است که هویت نخواهیم داشت.

مولوی‌حقیقی بیان داشت: معمولا تصور می‌شود که در تولید آثار موسیقی انقلابی، همین که طرحی بدهیم، نهادها و ارگان‌ها پشت‌سر ما ایستادند و ما را حمایت می‌کنند و این درحالی است که اصلا به این شکل نیست.

۸۰ درصد آثارم را با هزینه شخصی تولید کرده‌ام

وی اضافه کرد: تا به امروزه 15 اثر قطعه موسیقی کار کردم که به جرأت می‌توانم بگویم 80 درصد از آن‌ها را با هزینه شخصی خودم کار کردم.

این خواننده انقلابی گفت: افرادی که در حوزه موسیقی کار می‌کنند، می‌دانند هزینه‌ها از استودیو، تنظیم، ترانه و... بسیار بالا است و تاکنون که ایستادم به دلیل اعتقاداتم بوده است که دارم کار می‌کنم.

مولوی‌حقیقی با بیان اینکه امروزه جنگ اندیشه‌ها و فرهنگ‌ها است، گفت: باید کاری کرد تا جوانان ما را به مسیر ترویج فرهنگ انقلابی کشاند و ما هر کاری که تا این‌جا خودمان بتوانیم پیش ببریم، انجام دادیم، اما هزینه‌ها سنگین است.

زمانی که به سازمان‌ها مراجعه می‌کنم با اقبال خوبی مواجه نمی‌شوم

وی با اشاره به اینکه در حوزه موسیقی حماسی، ارزشی و انقلابی بسیار می‌شود کار کرد بیان داشت: بسیاری از موضوعات را انتخاب کردم و این را به عنوان دِینی می‌دانم که برگردن ما است اما متأسفانه زمانی که به سازمان‌ها مراجعه می‌کنم با اقبال خوبی مواجه نمی‌شوم.

این خواننده انقلابی تصریح کرد: در مرحله اول استقبال خوبی می‌کنند اما زمانی که پای کار می‌آیند، یا بودجه ندارند یا اصلا بودجه‌هایشان برای این نوع آثار تعریف نشده و در آخر می‌گویند وظیفه ما ساختن سرود است.

مولوی‌حقیقی با بیان اینکه این بسیار بد است که یک جوان به دلیل دیده‌نشدن آن‌هم کارهای انقلابی، از کارهای خودش دست بکشد بیان کرد: بارها و بارها مقام معظم رهبری به لزوم حمایت از جوانان همچنین به جریان انداختن فعالیت‌های انقلابی اشاره کردند اما متأسفانه مجموعه‌ها، حمایت نمی‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: انتظار ما از مجموعه‌های انقلابی و ارزشی، بسیار بیشتر از سایر مجموعه‌ها است.

انتهای پیام/

نظرات کاربران