1. ارديبهشت 1397 - 11:26
امام حسین
بیرجندرسا-امام جمعه قهستان گفت: مهمترین تلاش پاسداران در کشور ما، حفاظت از دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی است که بایستی قدر دانسته شود.

حجت الاسلام مصیب خزاعی امام جمعه قهستان در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا اظهار داشت: بر کسی پوشیده نیست که سید و سالار شهیدان امام حسین(ع) در راستای پاسداری از دین مبین اسلام، سبب ماندگاری دین شدند.

وی با بیان این که بدجلوه دادن دین اسلام از مهمترین تلاش های بنی امیه بود، تصریح کرد: امام حسین(ع) با جان و دل و در جهت پاسداشت حکومت جدشان، در راه اعتلای امر به معروف و نهی از منکر تلاش کردند.

امام جمعه قهستان با تاکید بر این که امروز باید گفتمان امام حسین(ع) و عاشورا در جامعه حفظ شود، بیان کرد: درغیر این صورت ولایت تنها خواهد ماند.

حجت الاسلام خزاعی از امام حسین(ع) به عنوان بزرگترین پاسدار در امر حفاظت از دین یاد کرد و گفت: امروزه نیز مهمترین تلاش پاسداران در کشور ما، حفاظت از دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی است که بایستی قدر دانسته شود.

وی ضمن اشاره به کینه توزی دشمنان با ملت شریف ایران، عنوان کرد: دشمنان به دنبال اسلام اموی هستند که یک اسلام سازش کار بوده و در واقع بدون شور و شعور است و سگ باز بودن و شراب خوردن در آن مانعی ندارد ولی ما در ایران به دنبال اسلام ناب محمدی هستیم.

امام جمعه قهستان ضمن اشاره به نقش بی بدیل روحانیت در انتشار فرهنگ حسینی، تصریح کرد: روحانیون و مبلغین امور دینی تلاش بر داشتن اخلاص کنند چرا که به طور یقین تبلیغ بدون اخلاص اثرگذاری لازم را در مخاطب ایجاد نخواهد کرد.

حجت الاسلام خزاعی ادامه داد: باید شور حسینی با شعور حسینی همراه باشد.

وی 70 درصد شهدای نیروهای بسیجی عراق را برخاسته از حوزه های علمیه دانست و یادآور شد: خدا را شاکریم که بیداری اسلامی در روحانیت به اوج خویش رسیده است.

امام جمعه قهستان با بیان این مطلب که دشمنان به دنبال از بین بردن فرهنگ حسینی هستند، متذکر شد: برای مصون ماندن از کید دشمنان در وهله نخست نباید بگذاریم که فرهنگ اسلامی ما با فرهنگ غرب قاطی شود، حفاظت از دستاوردهای انقلاب اسلامی و توجه به فرامین مقام معظم رهبری در نامگذاری سال های مختلف براساس تعابیر مدبرانه معظم له می تواند کارساز باشد.

حجت الاسلام خزاعی در ادامه صحبت هایش ضمن اشاره به رشادت های شهدای مدافع حرم، ابراز کرد: آنان برایشان مرز زمینی مهم نبوده و بر خلاف نظریات بسیاری از کوته فکران، دفاع از مظلومان و مستضعفان را وظیفه می دانند.

وی همچنین به اربعین حسینی نیز اشاره ای داشت و گفت: بدون شک حماسه زیارت میلیونی اربعین که زائرین با فریاد "لبیک یا حسین"، راهی کربلا شدند، بزرگترین و وسیع ترین اجتماع حماسی جهان است و در حقیقت نمایش قدرت تمام عیار مسلمانان جهان بویژه شیعیان است که حداقل از 60 کشور در این مراسم حضور پیدا کردند.

امام جمعه قهستان با اشاره به این مهم که حضور بعضی از ملت ها با اقوام و ادیان دیگر در مراسم همایش میلیونی اربعین، آن را پدیده ای جهانی کرد، تبیین کرد: ما بر این باوریم که مشیت خدای متعال در تحقّق چنین حرکت عظیمی است تا روند این حرکت الهی مبانی جنبش تمدّن مهدوی را شکل دهد.

حجت الاسلام خزاعی اضافه کرد: تمدنی که نوید دهنده افول ستاره نگون بخت تمدّن سکولار غربی است تمدن مهدوی است که مبتنی بر ایمان، عدل، ایثار، عاطفه و اخلاق با نماد همنوع دوستی و بشر خواهی است.

انتهای خبر/

نظرات کاربران