1. ارديبهشت 1397 - 10:51
معاون بین الملل دبیرخانه کنگره جهانی مقابله با جریان های افراطی و تکفیری:
امام حسین(ع) شهید امر به معروف و نهی از منکر است/از مهمترین اهداف دشمنان تخریب روحانیت، سپاه و بسیجیان است
خوشخو
بیرجندرسا-امام حسین(ع) پاسدار سنت و دین الهی بود که حماسه عاشورا را برای دفاع از آرمان های اسلام ناب محمدی و حفظ اصول دین خلق کرد و در سال های بعد با قیامی سرنوشت ساز،آموزگار آزادگی و شجاعت نام گرفت و اینگونه به جامعه اسلامی حیاتی تازه بخشید.

حجت الاسلام خوشخو معاون بین الملل دبیرخانه کنگره جهانی مقابله با جریان های افراطی و تکفیری در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا میلاد امام حسین(ع) و اعیاد شعبانیه را تبریک گفته و افزود: امام حسین(ع) پاسدار معنویت و دفاع از ارزش های الهی بود.

وی افزود: ایشان پاسدار سنت و دین الهی بود که حماسه عاشورا را برای دفاع از آرمان های اسلام ناب محمدی و حفظ اصول دین خلق کرد و در سال های بعد با قیامی سرنوشت ساز،آموزگار آزادگی و شجاعت نام گرفت و اینگونه به جامعه اسلامی حیاتی تازه بخشید.

معاون بین الملل دبیرخانه کنگره جهانی مقابله با جریان های افراطی و تکفیری در خصوص اهمیت امر به معروف و نهی ازمنکر به عنوان یکی از اهداف عالیه امام حسین(ع)، متذکر شد: امر به معروف و نهی از منکر در بسیاری از آیات و روایات  قرآن اشاره شده و در کنار نماز و زکات قرار دارد.

حجت الاسلام خوشخو ادامه داد: در زیارت ها می خوانیم که نماز، زکات، امر به معروف و نهی از منکر در کنار هم قرار گرفته اند.

وی در بحث شرایط آمران به معروف و ناهیان از منکر، خاطرنشان کرد: کسانی می توانند امربه معروف و نهی از منکر کنند که تائب باشند و حد و حدود الهی را حفظ کنند چرا که مراحل مختلفی در امر به معروف و نهی از منکر وجود دارد.

رئیس بنیاد مهدویت خراسان جنوبی اضافه کرد: کسی که به این امر می پردازد باید جنس معروف و منکر را بشناسد، امر به معروف و نهی از منکر چندین مرحله دارد؛ بعضی وقت ها انسان در دلش ابراز نارضایتی می کند، گاهی اوقات افراد با زبانشان تذکر می دهند و گاهی اوقات نیز تذکر با زبان نتیجه بخش نیست و افراد وارد دعوای فیزیکی می شوند و به زد و خورد هم می انجامد.

حجت الاسلام خوشخو با بیان این که امر به معروف و نهی از منکر پایه اساسی حکومت دینی است، ابراز کرد: در سایه این فریضه الهی، امنیت، ترویج احکام الهی، احیاء واجبات دینی، حلالیت در کسب و کار، آبادانی، ساماندهی کار و...انجام می شود.

رئیس بنیاد مهدویت خراسان جنوبی امر به معروف و نهی از منکر را هدف قیام عاشورای حسینی دانست و افزود: این فریضه بزرگ مسیر اباعبدالله الحسین(ع) است و کسانی می توانند این فریضه الهی را اجرا کنند که خود دارای صفات ویژه باشند.

حجت الاسلام خوشخو با اشاره به این که امام حسین(ع) شهید امر به معروف و نهی از منکر است، بیان کرد: درواقع قیام کربلا بر پایه این امر مهم بود و ما شیعیان عشق و علاقه ای که به سیدالشهدا(ع) داریم باید به فریضه امر به معروف و نهی از منکر هم توجه ویژه ای داشته باشیم.

وی در خصوص اربعین حسینی نیز تبیین کرد: اخیرا از طرف دولت عراق نامه ای به یونسکو نوشته شده که این جریان عظیم، ثبت جهانی شود چون یک حماسه عظیمی بوده که در جهان بی نظیر است و طوری شده که به صورت خودجوش از سرتاسر جهان آزادی خواهان عازم کربلا می شوند.

حجت الاسلام خوشخو اضافه کرد: اربعین تنها روزی از روزهای سال نیست بلکه آیینی است در برابر چشمان میلیون ها انسان متعهد که در آن تصویری از نهضت و قیام خونین محرم نقش می بندد.

وی افزود: اهداف قیام اباعبدالله الحسین(ع) و حرکت عظیمی را که ایشان در عاشورا رقم زدند تا شهادت، تا اسارت، تا خطبه های سوزنده حضرت زینب(س)، تا خطبه های امام سجاد(ع) و.. را تببین کرد خودش همان استفاده نمودن از ظرفیت اربعین است.

معاون بین المللی دبیرخانه کنگره جهانی مقابله با جریان های افراطی و تکفیری با اشاره به این نکته که از مهمترین اهداف دشمنان تخریب روحانیت، سپاه و بسیجیان است، گفت: یکی از مهمترین دلایل این موضوع آن است که دشمن از این سه گروه در راستای رسیدن به اهداف شوم و پلید خویش ضربه خورده است و باید به یاد جمله امام راحل(ره) بیفتیم که فرموده بودند که "اگر دشمن از شما تعریف کرد به خودتان و کارهای تان شک کنید".

انتهای خبر/

نظرات کاربران