1. ارديبهشت 1397 - 9:33
امام حسین
بیرجندرسا- تداوم و ماندگاری اسلام واقعی منوط به تلاش های امام حسین(ع) است و اگر امام حسین(ع) نبود، قطعا همه زحمات رسول اکرم(ص) توسط بنی امیه از بین رفته بود و با مجاهدت های شبانه روزی امام حسین(ع)، روز به روز برعظمت رسول اکرم(ص) افزوده شد.

حجت الاسلام والمسلمین حسین ابراهیمی، عضو جامعه روحانیت مبارز در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا ضمن تبریک میلاد امام حسین(ع)، اظهار کرد: حضرت اباعبدالله الحسین(ع) نیز همانند امام حسن(ع) مورد توجه رسول اکرم(ص) بودند و و بارها ایشان، وقایع و اتفاقات آینده زندگی این امام بزرگوار را برای حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) بازگو می کردند.

وی تداوم و ماندگاری اسلام واقعی را منوط به تلاش های امام حسین(ع) دانست و یادآور شد: اگر امام حسین(ع) نبود، قطعا همه زحمات رسول اکرم(ص) توسط بنی امیه از بین رفته بود و با مجاهدت های شبانه روزی امام حسین(ع)، روز به روز برعظمت رسول اکرم(ص) افزوده شد.

نماینده پیشین مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به نامگذاری روز میلاد امام حسین(ع) به عنوان روز پاسدار، یادآور شد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مولود تفکر امام راحل(ره) بود.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی ازامام حسین(ع) به عنوان الگو و اسوه پاسداری یاد کرد و افزود: ایشان در نهایت خودسازی، عبودیت، عرفان و بصیرت قرار داشت.

وی عنوان کرد: آنچه انقلاب را به وجود آورده و در راستای حفظ آن کوشش می کنند، نیروهای مخلص سپاه، روحانیت و بسیج بوده است که اگر این ها از امام راحل(ره) حمایت نمی کردند قطعا این انقلاب پدید نمی آمد.

عضو جامعه روحانیت مبارز ضمن اشاره به سخنی از امام راحل(ره) مبنی براین که "اگر سپاه نبود، انقلاب رفته بود"، بیان کرد: بسیجیان نیز به صورت داوطلبانه و بدون مزد در خدمت نظام قرار گرفته اند و امروزه دشمن به این نتیجه رسیده که به وسیله همین مثلث پاک(سپاه پاسداران، روحانیت، بسیجیان) انقلاب حفظ شده است لذا از هیچ کوششی در راستای مبارزه با این مثلث پاک، دریغ نمی کند.

 حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی ادامه داد: در زمان هشت سال دفاع مقدس، جبهه دوست و دشمن مشخص بود اما حالا که در جبهه دیگری به نام جنگ نرم هستیم وظیفه سنگینی بر عهده داریم و نقس سپاه در تمامی زمینه ها خطیرتر از پیش شده است.

عضو جامعه روحانیت مبارز در اشاره به اربعین حسینی، یادآور شد: اربعین، فرصتی برای تقویت عظمت دین مبین اسلام است.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی با اشاره به این که در اربعین حسینی، میلیون ها نفرعاشقانه و با پای پیاده از نژادها و قبایل مختلف برای زیارت امام حسین(ع) عازم کربلا می شوند، مطرح کرد: در حقیقت اربعین نمایش قدرت، عظمت و اتحاد مسلمانان است.

وی ادامه داد: اربعین حسینی بهترین فرصت برای تبیین فلسفه و قیام امام حسین (ع) است که بایستی مورد توجه همگان قرار گیرد.

انتهای خبر/

نظرات کاربران