27. فروردين 1397 - 10:26
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد:
رقابت بیش از 1300 دانش آموز در سی و ششمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز
جعفری
بیرجندرسا-معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: تعداد یک هزار و 392 دانش آموز دختر و پسر برگزیده دوره های اول و دوم متوسطه در مرحله استانی سی و ششمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز به رقابت می پردازند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، فرشید جعفری در مراسم اختتامیه مسابقات رشته های آوایی این دوره از مسابقات اظهار کرد: این تعداد دانش آموز، از بین 130 هزار دانش آموز دختر و پسر شرکت کننده در مراحل آموزشگاهی و شهرستانی انتخاب شدند.

وی با بیان این که این دوره از مسابقات در 4 مرحله برای دانش آموزان دختر و پسر برگزار می شود، تصریح کرد: سی و ششمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز در خراسان جنوبی از 22 فروردین ماه آغاز و تا 15 اردیبهشت ماه سال جاری ادامه دارد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان جنوبی اضافه کرد: مرحله استانی رشته های آوایی، شامل  اذان، قرائت قرآن (تحقیق)،  قرائت قرآن (ترتیل)، حفظ قرآن، حفظ ویژه (حفظ 5 جزء،  10 جزء،  20 جزء و کل قرآن کریم) و مداحی، با معرفی برگزیدگان هر یک از رشته ها در هر پایه و دوره تحصیلی پایان یافت.

جعفری با اشاره به راهیابی 16 دانش آموز دختر و پسر شرکت کننده در رشته های آوایی، به مرحله کشوری این دوره از مسابقات بیان داشت: مرحله استانی رشته های مفاهیم و تفسیر قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه، احکام و انشای نماز نیز با حضور دانش آموزان دختر و پسر شرکت کننده طی 2 مرحله در اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می شود .

وی خاطرنشان کرد:  تعداد 80 داور قرآنی مجرب  استان، وظیفه ارزیابی این دوره از مسابقات برعهده دارند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران