26. فروردين 1397 - 18:15
بیرجندرسا- قائم مقام دبیر دهمین کنگره انجمن ژئوپلیتیک و دومین همایش ملی جغرافیا و مناطق مرزی ایران با بیانم اینکه دانشگاه بیرجند، میزبان دهمین کنگره انجمن ژئوپلیتیک و دومین همایش ملی جغرافیا و مناطق مرزی ایران است، گفت: برای شرکت در این همایش ۲۳۰ مقاله دریافت کردیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا، احمد بخشی، امروز(26 فروردین)، در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: این همایش روزهای ۲۸ و ۲۹ فروردین ماه سال جاری در تالار ولایت دانشگاه بیرجند برگزار می‌شود.

وی افزود: ۳۰ نفر از اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های کشور، مهمان این همایش خواهند بود.

رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه بیرجند ادامه داد: ژئوپلیتیک منطقه شرق ایران، اقتصاد مقاومتی و توسعه پایدار شرق کشور، امنیت و توسعه در شرق کشور و توسعه محلی و منطقه‌ای از جمله محورهای این همایش است.

بخشی بیان کرد: فراخوان این مقاله از ۱۵ آبان سال گذشته بوده است و با توجه به استقبال صاحب نظران تا ۱۵ فروردین ماه سال جاری تمدید شد.

وی تصریح کرد: برای شرکت در این همایش ۲۳۰ مقاله دریافت کردیم که در نهایت ۱۲۰ مقاله به صورت شفاهی و ۷۰ مقاله به صورت پوستر و چکیده مقالات پذیرفته شد.

قائم مقام دبیر دهمین کنگره انجمن   ژئوپلیتیک و دومین همایش ملی جغرافیا و مناطق مرزی ایران با اشاره به اینکه ۴۰ مقاله نیز توسط داوران رد شد، اظهار کرد: در مجموع در این همایش چهار نشست علمی و یک نشست ویژه و تخصصی خواهیم داشت.

بخشی بیان کرد:   نشست اول در بعد از ظهر روز ۲۸ فروردین ساعت ۱۵ با موضوع ژئوپلتیک و توسعه شرق، نشت دوم ساعت ۱۷ روز ۲۸ فروردین با موضوع ژئوپلتیک، اقتصاد مرز و تجارت خارجی، نشست سوم چهارشنبه ۲۹ فروردین ماه ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه با موضوع ژئوپلیتیک، دریا، آب و امنیت زیست محیطی و در نهایت نشست چهارم ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه روز ۲۹ فروردین با موضوع ژئوپلیتیک، امنیت و مخاطرات محیطی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد:   نشست تخصصی و ویژه همایش نیز بعد از مراسم افتتاحیه با سخنرانی مهمانان همایش برگزار می‌شود.

بخشی با اشاره به اینکه ۴۰ درصد از مقالات دریافتی همایش از کارآفرینان و مدیران اجرایی بوده است، افزود: تلاش ما بر این است که در حاشیه این همایش، همایش دیگری با رویکرد تجارت و سرمایه‌گذاری در استان برگزار کنیم.

وی با اشاره به مشکلات همایش‌های کشوری در خراسان‌جنوبی، بیان کرد: متأسفانه در برخی از همایش‌ها حضور مهمانان هماهنگ شده، اما کنسلی پروازهای فرودگاه بیرجند موجب ریزش مهمان‌های همایش می‌شود.

قائم مقام دبیر دهمین کنگره انجمن   ژئوپلتیک   و دومین همایش ملی جغرافیا و مناطق مرزی ایران   یادآور شد: کنسلی پروازهای فرودگاه از این منظر به رشد و توسعه علمی خراسان‌جنوبی نیز آسیب وارد می‌کند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران