26. فروردين 1397 - 18:04
ابوالحسن میرجلیلی
بیرجندرسا-مدیر کل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی از آبگرفتگی 12 واحد مسکونی و تخریب 20 درصدی 5 رشته قنات در استان خبر داد و ادامه داد: با فعالیت به موقع نیروهای امدادی حل مسئله آبگرفتگی معابر و راه‌های شهری و روستایی در کمترین زمان ممکن صورت گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، سید ابوالحسن میرجلیلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: طی 72 ساعت گذشته بارندگی‌های خوبی را در خراسان‌جنوبی شاهد بودیم و اخطاریه‌ها و هشدارهای سازمان مدیریت بحران و هواشناسی را نیز از قبل در این زمینه داشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه شدت بارندگی‌ها در شهرستان‌های طبس، بیرجند، فردوس، درمیان، سربیشه و قاین بیشتر گزارش شده و همراه با رواناب بوده است، تبیین کرد: در برخی مناطق کوهپایه‌ای استان میزان بارندگی‎ها تا 50 میلی‌متر نیز گزارش شده است.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی از آبگرفتگی 12 واحد مسکونی و تخریب 20 درصدی 5 رشته قنات در استان خبر داد و ادامه داد: با فعالیت به موقع نیروهای امدادی حل مسئله آبگرفتگی معابر و راه‌های شهری و روستایی در کمترین زمان ممکن صورت گرفت.

میرجلیلی با اعلام این مطلب که طی 48 ساعت گذشته 71 تیم امدادی و عملیاتی در حالت آماده‌باش به سر می‌برند، تبیین کرد: همچنین طی سه روز گذشته به 54 نفر گرفتار در سیلاب امدادرسانی شد.

وی به سابقه بارندگی‎های رگباری در خراسان‌جنوبی طی سال‌های اخیر اشاره کرد و توضیح داد: ماهیت بارندگی‌های رگباری در این است که با کمترین بارندگی رواناب جاری می‌شود لذا مردم باید هشدارها را جدی و در بستر و حریم رودخانه‌ها قرار نگیرند.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی اعلام کرد: طبق آمار سازمان مدیریت بحران کشور در خراسان‌جنوبی طی چهارمین سال متوالی تلفات جانی ناشی از سیلاب گزارش نشده است.

میرجلیلی با بیان اینکه 90 تیم امدادی به دستور استاندار خراسان‌جنوبی در حال آماده‌باش هستند، خاطرنشان کرد: نجات جان مردم و امدادرسانی به شهروندان سرلوحه کار مدیریت بحران قرار دارد لذا بعد از انجام دادن این مهم اکیپ‌های متعدد جهت بررسی خسارت احتمالی به محل اعزام می‌شوند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران