22. فروردين 1397 - 18:54
بیرجندرسا- سرپرست دانشگاه بیرجند از برگزاری مراسم افتتاحیه دومین همایش ملی پژوهش‌های نوین در علوم دامی در دانشگاه بیرجند خبر داد و گفت: این همایش با حضور استادان، پژوهشگران، مسئولان، صنعتگران و فعالان علوم دامی کشور در دانشگاه بیرجند گشایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، احمد خامسان در مراسم افتتاحیه دومین همایش ملی پژوهش‌های نوین در علوم دامی که در دانشگاه بیرجند برگزار شد اظهار داشت: دانشگاه بیرجند با 60 عضو هیئت علمی و 386 دانشجوی تحصیلات تکمیلی رشته‌های کشاورزی در رده دانشگاه‌های سطح 2 کشور است و حل چالش‌ها و مسایل علمی و منطقه‌ای هدف و مأموریت این دانشگاه است.

وی افزود: آن چه وظیفه اصلی دانشگاه است این است که کاری انجام شود که جامعه احساس کند دانشگاه باید باشد.

سرپرست دانشگاه بیرجند بیان کرد: نخستین همایش ملی پژوهش‌های نوین علوم دامی در خردادماه سال 94 در دانشکده کشاورزی بیرجند برگزار شده و بعد از نتایح موفق آن همایش مقرر شد دومین همایش ملی پژوهش‌های نوین علوم دامی نیز در 22 فردوین ماه امسال به میزبانی دانشکده کشاورزی بیرجند برگزار شود.

خامسان با بیان اینکه از مهمترین اهداف برگزاری همایش حضور صنعت در کنار دانشگاه، استفاده از علوم نوین در عرصه تولید است افزود: 40 گروه  دامی از دانشگاه‌های مختلف کشور در این همایش حضور پیدا کردند.

وی گفت: ارائه مقالات نوین در علوم دامی از اهداف دیگر همایش بوده و در این همایش نمایشگاهی با حضور صنعتگران فعال در عرصه دام، طیور و شیلات برگزار می‌شود.

سرپرست دانشگاه بیرجند افزود: پذیرش مقالات به دبیرخانه همایش از مهرماه تا پایان بهمن ماه سال گذشته انجام شد که از 200 مقاله دریافت شده و 180 مقاله مورد پذیرش قرار گرفت.

خامسان گفت: تبادل نظر و طرح یافته‌های علمی جدید و پژوهش‌های نوین در زمینه علوم دامی و انتقال آن به دانشجویان از اهداف برگزاری همایش بوده و شرایط اقلیمی و کاهش بارندگی‌های استان یکی از موضوعات مهم این همایش خواهد بود.

وی اظهار داشت: در این همایش استانی از دانشگاه‌های کرمان، اصفهان، فردوسی مشهد، دانشگاه تهران، هرات افغانستان، مرکز تحقیقات علوم دامی کشور و سازمان انرژی اتمی ایران حضور دارند.

سرپرست دانشگاه بیرجند با بیان اینکه در این همایش 114 پژوهشگر از کل کشور ثبت نام کردند گفت: همایش به دو صورت آنلاین و حضوری برگزار می‌شود.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/

نظرات کاربران